fbpx

Wielki sukces nastolatka z Polski. Ma szansę na awans do światowej elity

W niedzielę, 9-letni Antoni Kowalski triumfował w turnieju snookerowym w Landywood, będącym częścią serii Q Tour. W decydującym meczu młody Polak wygrał 5:3 z doświadczonym graczem z Jamajki, Rorym McLeodem. Ten sukces umożliwia Kowalskiemu rywalizację o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej World Snooker Tour.

Dla Antoniego Kowalskiego, dwukrotnego mistrza Polski i byłego mistrza świata juniorów, zwycięstwo w Landywood stanowi największe osiągnięcie w jego dotychczasowej karierze. Podczas zawodów w Anglii zdobył nie tylko nagrodę pieniężną w wysokości 3000 funtów, ale również zapewnienie sobie miejsca w światowych eliminacjach Q Tour, których nagrodą są cztery miejsca w prestiżowym World Snooker Tour na sezon 2024/25.

W bieżącym cyklu Q Tour, składającym się z siedmiu turniejów (cztery w Wielkiej Brytanii i trzy w Europie kontynentalnej), Antoni już wcześniej zaprezentował wysoki poziom, docierając do najlepszej czwórki podczas zawodów w Sztokholmie.

W finale w Landywood nastolatek zdominował początkowo 52-letniego McLeoda, zdobywając cztery frejmy. Mimo późniejszej próby odrabiania strat przez Jamajczyka ostatecznie to Polak miał decydujące słowo.

Szanse na awans do światowej elity snookera

Z trzema turniejami do zakończenia serii, Antoni Kowalski zajmuje drugie miejsce w rankingu cyklu Q Tour, ustępując tylko Liamowi Daviesowi z Walii.

Zwycięzca całej serii bezpośrednio awansuje do snookerowej elity. Pozostałe trzy miejsca zostaną rozstrzygnięte w play-offach, w których wezmą udział 16 zawodników, w tym zwycięzcy poszczególnych turniejów z cyklu.

Następne zawody z cyklu Q Tour zaplanowano na 15-17 grudnia w Brighton.

Dodaj komentarz