fbpx

Z wybiegu na farmę. Tak wygląda prawdziwa Miss!

Wraz ze wzrostem świadomości feministycznej, współczesny świat musi podążać za nowym i zdrowszym trendem. Dziś konkursy piękności nie są już dyskryminujące ze względu na wiek, wagę czy rasę – nie wspierają też patriarchalnego modelu kobiety. Świetnym przykładem może być wybór Miss Utah 2021.

Z wybiegu do krów

Hannah Neeleman to baletnica, absolwentka Szkoły Juilliarda, rolniczka i mama szóstki dzieci, która zdobyła koronę najpiękniejszej stanu Utah w 2021 r. Hannah wkrótce będzie walczyć o koronę miss USA, będąc jednocześnie w piątym miesiącu siódmej ciąży. Hannah nie ma nic wspólnego z modelingiem – wręcz przeciwnie, jej codzienne życie polega na dojeniu krów i doglądaniu świń. W 2017 r. wraz z mężem założyła farmę, której przewodnią ideą jest ekologia i zrównoważony rozwój.

Balerina chce zdrowo jeść

Farma Baleriny (org. „Ballerina Farm”) to 328 akrów położonych w Górach Uinta. Na farmie znajduje się wielki rustykalnie odrestaurowany dom z rozległą infrastrukturą wpasowana w naturalny krajobraz. Rodzice i dzieci spędzają czas razem. Szóstka maluchów uczy się, opiekuje się zwierzętami i pomaga w domowych obowiązkach. Zdaniem rodziców, dzieci wychowane w bezpośredniej bliskości natury wyrosną na silnych i zdrowych dorosłych – będą umieć nawiązywać zdrowe więzi ze światem – na farmie uczą się szacunku i pełnej odpowiedzialności za swoje wybory.

Pomysł na farmę pojawił się jako rezultat wspólnego wyjazdu do Brazylii. Hannah i jej mąż widzieli jak całe rodziny pracują razem w polu – brazylijskie dzieci były zdrowe i szczęśliwe, a dorośli pełni szacunku – zarówno do otaczającej przyrody jak i tego, co jedli.

Nie jest tajemnicą, że w dzisiejszych czasach coraz trudniej jest odżywiać się naturalnie. Mieszkańcy Ameryki Północnej i Europejczycy w dużej mierze porzucili pomysł uprawy własnej żywności na rzecz bardziej relaksującego stylu życia i szklanych drapaczy chmur. Teraz pozostawiamy rolnictwo i hodowlę masowym producentom, którzy muszą modyfikować swoje uprawy i zwierzęta, by uzyskać wysokie plony – wyznała Hannah.

Miss
Hannah z rodziną

Zmiana paradygmatu

Kiedy Hannah i jej mąż zdecydowali się porzucić wielkie miasto i przeprowadzić na wieś, nie było mowy o skończeniu z konkursami – to była część życia Hannah. Dzięki konkursom piękności poznawała wspaniałych ludzi i dorabiała na czesne – dzięki zarobionym pieniądzom mogła ukończyć szkołę bez potrzeby wspierania się kredytem studenckim. Konkursy piękności, w których brała udział miały też ogromne znaczenie dla jury i postronnych obserwatorów – udowadniały, że nie ma jednego ustalonego modelu piękna. Przykład Hannah – matki i rolniczki przekonuje, że w gruncie rzeczy piękno bierze się z wewnętrznego zróżnicowania – pasji, cech charakteru, słów, marzeń i działań.

 Z łatwością przechodzę od dojenia krów do chodzenia w szpilkach, a karmiąc świnki, ćwiczę odpowiedzi na rozmowy kwalifikacyjne. To cała ja. Reprezentuję siebie. Nie gram żadnej roli. A moje motto jako Miss Utah 2021 brzmi: poznaj swojego rolnika i poznaj swoje jedzenie – powiedziała Miss Utah.

Postrzeganie kobiecego ciała zmienia się i ewoluuje. Nie jest już traktowane jak ładny przedmiot. Hannah, która wkrótce urodzi siódme dziecko z radością prezentuje przed jury swój pełny, ciążowy brzuch i udowadnia, że ludzkie ciało jest piękne właśnie dlatego, że jest częścią natury.

Ciało jest najbliższą częścią przyrody i łączy nas z nią. W końcu nasze ciała składają się z tej samej materii, co gwiazdy, drzewa, rzeki czy zwierzęta i ta materia nieustannie przez nie przepływa. To, co jest chmurą, za chwilę może być naszymi łzami czy krwią. To, co jest wiatrem, będzie oddechem.

Jeśli chcecie poznać więcej historii z Farmy Baleriny, koniecznie odwiedźcie ich profil na Instagramie. Naszym zdaniem, właśnie tak wygląda szczęście.

Hannah @Ballerina Farm (@ballerinafarmmbed do IN: ) • Zdjęcia i filmy na Instagramie

Miss

 

Przeczytaj inną historię o kobiecie, która rzuciła życie w mieście i zamieszkała na farmie TU. 

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło: INTERIA.PL

Dodaj komentarz