fbpx

Piosenkarz Akon planuje dostarczać energię słoneczną 600 milionom mieszkańców Afryki

o AKON LIGHTING AFRICA 570

To nie jest jedynie kolejny przejaw hojności celebryty. To może być największe charytatywne przedsięwzięcie, jakie kiedykolwiek miało miejsce na świecie.

Piosenkarz R&B, Akon zapoczątkował inicjatywę, której celem jest dostarczenie energii słonecznej 600 milionom mieszkańców Afryki. Inicjatywa Akon Lighting Africa doprowadziła do powstania Akademii Słonecznej, która ma pomóc inżynierom w Afryce zbierać energię słoneczną i produkować elektryczność dla 600 milionów osób. Biorąc pod uwagę fakt, że w Afryce jest 320 słonecznych dni w roku, ten plan ma wielki sens. Stwierdzenie, że jest rozległy i ambitny to zbyt mało powiedziane.

images
Akademia będzie uczyła Afrykańczyków instalowania i utrzymywania systemów pozyskujących energię słoneczną oraz mikrosieci elektroenergetycznych, tak aby nieustannie produkowały energię elektryczną.
„Mamy słońce i innowacyjne technologię pozwalające na dostarczanie energii elektrycznej do domów i społeczności. Teraz musimy połączyć wiedzę i umiejętności” – mówi współzałożyciel projektu Samba Baithily.

Akon Lighting Africa 1024x683

FullSizeRender 8

Źródło:wechareange.org

Dodaj komentarz