fbpx

W górach Indonezji odnaleziono ssaka, który od kilku dekad był uznawany za wymarłego

Brytyjscy badacze dokonali w Indonezyjskich górach ekscytującego odkrycia. Przyrodnicy natknęli się na gatunek ssaka, który od wielu lat był uważany za wymarły — ostatnio zaobserwowany ponad 60 lat temu.

To niezwykłe odkrycie miało miejsce w górach Cyklopów. Ssak ten, z wyglądu przypominający kreta, jeża i mrówkojada, był uważany za zaginiony od ponad sześciu dekad.

Kolczatka długodzioba z Attenborough, nazwa pochodząca od słynnego brytyjskiego przyrodnika Davida Attenborough, została uwieczniona na zdjęciach po raz pierwszy podczas ostatniego dnia czterotygodniowej ekspedycji naukowej Uniwersytetu Oksfordzkiego.

Na zakończenie ekspedycji, biolog James Kempton odkrył zdjęcia tego małego zwierzęcia, które poruszało się po krzakach, na ostatniej karcie pamięci używanej w zdalnych kamerach.

Ogromna euforia

– Odczuliśmy nie tylko euforię, ale również ulgę, po wielu dniach poszukiwań bez rezultatu – relacjonował, opisując chwilę, kiedy po raz pierwszy zobaczył materiał w towarzystwie współpracowników z indonezyjskiej organizacji ochrony przyrody YAPPENDA.

„Wykrzyknąłem do kolegów: Znalazłem to, znalazłem to!. W emocji przebiegłem od biurka do salonu, by świętować tę chwilę z kolegami”.

Źródło: nbcnews.com

Dodaj komentarz