fbpx

Kobieta znalazła dużą sumę pieniędzy na chodniku. Zaniosła je na policję, odmawiając przyjęcia “znaleźnego”

Kobieta z Grudziądza znalazła dużą sumę pieniędzy na chodniku i natychmiast udała się z gotówką do policyjnej komendy, nie przyjmując żadnej nagrody. Jej postawa zasługuje na naśladowanie, co zostało docenione przez funkcjonariuszy, którzy wręczyli jej kwiaty i list gratulacyjny.

1 marca pani Małgorzata z Grudziądza znalazła dużą sumę pieniędzy na chodniku. Kobieta zdecydowała się zanieść zgubę na komendę policji.

  • Do pieniędzy był załączony wydruk z bankomatu. W tym samym czasie utrata pieniędzy została zgłoszona do komendy. Okazało się, że pieniądze zgubił starszy mężczyzna — powiedział młodszy aspirant Łukasz Kowalczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu.
Zrezygnowała ze “znaleźnego”

Mimo oferty “znaleźnego” ze strony mężczyzny kobieta postanowiła nie przyjąć żadnej nagrody za swoje zachowanie, dzięki czemu cała kwota wróciła do roztargnionego właściciela.

  • Powiedziała, że nie o to w tym wszystkim chodzi. Zależało jej przede wszystkim na tym, by osoba, która zgubiła pieniądze, odzyskała je – dodał policjant.

Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Grudziądzu podziękowali pani Małgorzacie wzorowej postawy obywatelskiej. Zaznaczyli, że było to zachowanie właściwe i godne naśladowania.

— Tego typu zachowanie w dzisiejszych czasach nie jest na porządku dziennym, więc tym bardziej postanowiliśmy nagrodzić panią kwiatami i listem gratulacyjnym — podsumowała młodszy aspirant Kowalczyk.

 

 

 

 

Dodaj komentarz