fbpx

Powstały majtki menstruacyjne. Zastępują aż 100 tamponów

Używanie tych majtek zamiast podpasek czy tamponów jest nie tylko wygodne i ekologiczne, ale również opłacalne. Jedna para majtek zastępuje aż 100 tamponów! Ich producentem jest brytyjska marka Wuka.

Bielizna nadaje się do wielokrotnego użytku i wiele wskazuje na to, że jej używanie jest nie tylko wygodne i ekologiczne, ale również opłacalne. Producent twierdzi bowiem, że jedna para majtek zastępuje ok. 100 tamponów czy podpasek, które zaśmiecają naszą planetę. Sposób działania majtek jest prosty. Bielizna składa się z 5 warstw, w tym z antybakteryjnej wkładki, która zatrzymuje krew aż na 8 godzin, co jest odpowiednikiem ok. 4 tamponów.

Majtki kosztują około 140 zł (czyli tyle, co około 28 paczek tamponów pakowanych po 8 sztuk) i można zakupić je w Wielkiej Brytanii oraz w sklepie internetowym. Produkt dostępny jest w kilku rozmiarach w kolorze czarnym i służyć ma aż przez 2 lata.

 

 

Czytaj więcej na: fpiec.pl

3 thoughts on “Powstały majtki menstruacyjne. Zastępują aż 100 tamponów

 • 10 kwietnia 2018 at 22:06
  Permalink

  pomysł ciekawy, ale idąc tym rozumowaniem, o wiele, wiele, wiele bardziej opłaca się kupić w takich wypadkach jednorazowe majtki chłonne, które się po prostu wyrzuca, koszt to koszt rzędy 2-3,5zł/szt. chłonność o wiele większa niż tutaj reprezentowanych majtkach no i nie ma dyskomfortu, że majtki będą się lepić do skóry, bo to jest robione by wchłaniacz mocz, więc z krwiątez sobie poradzi. koszt produkcji mniejszy, są nasączane substancjami pochłaniającymi zapach. dla zainteresowanych, można kupić w aptekach i sklepach medycznych na sztuki nawet, np z serii tena pants albo seni active. jest jeszcze produkt o nazwie wkłądka urologiczna i przy obfitych miesiączkach można użyć też tego, bo wkładki urologiczne są bardziej profesjonalnym produktem od podpasek, też nasączane substancjami typu sinodor, dostępne o róznych wielkościach, chłonnościach i grubościach.
  Nie ma sensu wprowadzać na rynek kolejnego produktu, który kosztuje niepotrzebnie dużo, koszty jego zakupu się nie zwrócą, a ma tylko wymyślony slogan, że to majtki na miesiączkę i że można je prać. NO NIE. Każdy produkt z wydzielinami ciała, a krwią szczególnie, to odpad medyczny, który powinno się utylizować, a nie prać.
  I żeby nie było, jestem męzczyzną, który pracuje z takim produktem, więc wiem co mówię, to nie jest wyssane z palca.

  Reply
  • 1 lipca 2018 at 13:41
   Permalink

   No właśnie, jesteś mężczyzną i nie zrozumiesz, że żadna kobieta w pampersie chodzić nie chce, pracuję w opiece i nawet starszym babciom te majtasy przeszkadzają i nie są komfortowe

   Reply
 • 20 marca 2020 at 20:37
  Permalink

  8 godzin to w tym wypadku mało, jak kobieta ma obfite miesiączki to zmienia podpaski co 2 godziny i to przez 5-6 dni, to ile par tych gaci musiałby zakupić?? O.o

  Reply

Dodaj komentarz