fbpx

Pies przewodnik otrzymał własny medal. Nagranie wzrusza do łez!

Pies na medal? Dosłownie! 5-letni czarny labrador imieniem Riley otrzymał własne złoto za bycie psem przewodnikiem dla uczestniczki igrzysk paraolimpijskich.

Carina Edlinger – 23-letnia reprezentantka Austrii w biegach narciarskich – zdobyła dwa medale na Igrzyskach Paraolimpijskich w Pekinie. Jednak nie byłoby to możliwe, gdyby nie jej wierny towarzysz – labrador o imieniu Riley, który jest jej psem przewodnikiem. Kiedy organizatorzy paraolimpiady przynosili medale dla zawodniczki, Riley podskoczył, żeby je powąchać – prawdopodobnie miał nadzieję, że nagroda jest dla niego. Jednak Carina zadbała o wszystko. Kiedy sama miała już medale na szyi, sięgnęła do kieszeni i wyciągnęła z niej medal, który został zrobiony specjalnie dla Riley’a.

View this post on Instagram

A post shared by Paralympics (@paralympics)

Film, w którym uwieczniono, jak dziewczyna zakłada przyjacielowi medal, a chwilę potem mocno tuli go w czułych objęciach, poruszył cały świat. Może to sprawi, że w przyszłości na podobnych wydarzeniach wszystkie psy będą podobnie doceniane. W końcu wykonują trudne obowiązki 24 godziny na dobę, bez słowa skargi.

pies

 

 

O wspaniałych paraolimpijczykach przeczytasz też TU.

O wspaniałych psach przeczytasz TU.

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło: kochamyzwierzaki.pl

 

 

 

One thought on “Pies przewodnik otrzymał własny medal. Nagranie wzrusza do łez!

Dodaj komentarz