fbpx

Kosz do oczyszczania zbiorników wodnych

Zalegające w zbiornikach wodnych plastikowe odpady inspirują wiele inicjatyw ekologicznych. Najnowszym pomysłem na rozwiązanie problemu śmieci jest wodny kosz, zbierający odpady. Urządzenie instalowane w portach i przystaniach może pomóc oczyścić przybrzeżne rejony nie tylko ze śmieci, ale również wyciągając z wody benzynę, oleje i detergenty.

Twórcami wynalazku są dwaj australijscy surferzy, którzy byli już zmęczeni pływaniem w otoczeniu śmieci. Opracowali więc prosty system filtrujący wodę, zaprojektowany do instalacji na jachtach, łodziach żeglarskich czy w portach. Wymyślony przez nich wodny kosz może zbierać odpady, których pełno w miejscach przybrzeżnej aktywności ludzi.

820x600cTrue
Technika stojąca za wynalazkiem jest bardzo prosta. Pojemnik umieszczony w wodzie podłączony jest do pompy zasysającej wodę, a wraz z nią odpadki. Przed wprowadzaniem wody z powrotem do zbiornika można ją dodatkowo przepuścić przez filtr olejowy. Następnie zebrany materiał można łatwo wyjąć z pojemnika.
Pomysłodawcy pracują już nad unowocześnieniem wynalazku i wykorzystaniem w jego działaniu panela solarnego, aby z wodnego kosza uczynić urządzenie w pełni autonomiczne.
Twórcy The Seabin Project przedstawili niedawno światu swój prototyp, teraz zbierają pieniądze ma rozpoczęcie masowej produkcji z pomocą serwisu Ingiegogo. Jeśli im się powiedzie pod koniec roku powinna ruszyć sprzedaż urządzania.

Źródło: h2oholidays.com, gizmag.com

Dodaj komentarz