fbpx

Polska spółdzielnia przejęła zachodnią fabrykę

foto2

Tak dobre wiadomości nie przychodzą codziennie. Polska spółdzielnia kupuje zachodni zakład Colgate-Palmolive Poland z Halinowa – z pełną infrastrukturą oraz liniami do produkcji płynów, szamponów, past, żeli i proszków. Transakcja zostanie sfinalizowana do połowy kwietnia 2016 roku.

Halinowski zakład produkcji kosmetyków położony jest 23 km od Warszawy. Nie jest to upadająca inwestycja, tylko jedna z z najnowocześniejszych i najbardziej zautomatyzowanych fabryk w Polsce, jeśli nie w Europie. W halach produkcyjnych, o łącznej powierzchni 10 tys. metrów, znajdują się nowoczesne, zautomatyzowane linie produkcyjne służące m.in. do  mieszania, rozpuszczania, homogenizowania, filtracji, przesiewania oraz rozlewu i konfekcjonowania produktów.

Niezwykłe jest w tym to, że zachodnią fabrykę przejmuje, jak można wnioskować – razem z rynkami zbytu, polska spółdzielnia. Spółdzielczość wielu osobom kojarzy się w Polsce z czymś anachronicznym, z reliktem PRL. Tymczasem nowoczesne, a przy tym wyrabiane z dbałością o klienta i sprzedawane po atrakcyjnych cenach, produkty spółdzielni ŚWIT są znane i cenione zarówno w kraju, jak i zagranicą. Firma była wielokrotnie nagradzana, zdobywając takie wyróżnienia, takie jak:  Laur Konsumenta – Odkrycie Roku 2013, Doskonałość Roku Twojego Stylu 2013, PEDI Award 2013, Art Of Packaging 2014, Laur Konsumenta – Odkrycie Roku 2015. Doceniano jej innowacyjność i parcie do rozwoju.

Więcej na

Tekst: Robert Azembski

Dodaj komentarz