fbpx

Niezwykły teatr – Alvin Ailey American Dance Theatre

16228 10153193963832275 8907494928445071145 n

Alvin Ailey American Dance Theatre  to niekonwencjonalna grupa baletowa, wywodząca się z amerykańskiej organizacji muzycznej Alvin Ailey American Dance Theatre, założonej w 1958 roku przez wybitnego tancerza i choreografa Alvina Aileya.

Zespół Ailey II powstał w 1974 roku, realizując jednocześnie cel impresario – stworzenie projektu tanecznego, który trafi zarówno w gusta wytrawnych konsumentów klasycznego baletu, jak i tych, którzy poszukują dla siebie czegoś nowego, nie mając na co dzień wiele wspólnego z klasyczną sztuką baletową.

Każdy występ zespołu Ailey II to niezwykle ciekawa propozycja dla wszystkich tych, którzy szukają w tańcu nowych jakości muzycznych i estetycznych, wykraczających w śmiały sposób poza klasyczny schemat operowania ciałem, rytmem i muzyką. Pozornie wykluczające się – ekspresja nieskrępowanych emocji i imponująca dyscyplina tanecznej techniki – stają się podczas występu zespołu potężnymi sprzymierzeńcami. To także wielkie wydarzenie medialne, czego dowodem są liczne publikacje w Stanach Zjednoczonych, gdzie zespół głównie występuje.

ARVE Error: need id and provider

ARVE Error: need id and provider

 

Dodaj komentarz