fbpx

Implanty dentystyczne oparte na komórkach macierzystych wyhodują nowe zęby w twoich ustach!

’Journal of Dental Research’ opublikowało niedawno wyniki badań, według których nowa metoda odnowy tkanki może pomóc w odbudowie perłowo białych zębów.

Dr Jeremy Mao, profesor medycyny stomatologicznej na Columbia University Medical Center, wyjaśnia, że trójwymiarowy szkielet z czynnikiem wzrostu ma potencjał, by regenerować i odbudowywać anatomicznie prawidłowe zęby w ciągu zaledwie 9 tygodni po wszczepieniu.

Procedura ta została opracowana w Laboratorium Inżynierii Tkankowej i Medycyny Regeneracyjnej w Columbia University. Polega ona na tym, że komórki macierzyste organizmu dokłada się do szkieletu, który składa się z całkowicie naturalnego materiału. W momencie kiedy szkielet zostaje skolonizowany przez komórki macierzyste, ząb zaczyna rosnąć w zębodole, a następnie zlewa się z otaczającą je tkanką.

W ten sposób zęby nie rosną w szalkach Petriego, a anatomicznie prawidłowe zęby regenerują się z pomocą materiału własnego organizmu. To stomatologiczne leczenie oferuje szybszy powrót do zdrowia oraz – w przeciwieństwie do implantów – całkowicie naturalny proces odbudowy.

Zgłoszenie patentowe jest już wypełnione, a Columbia University szuka partnerów, którzy pomogą w komercjalizacji tej technologii. Dr Mao szuka najlepszych propozycji dotyczących zastosowania jego techniki w opłacalnej klinicznej terapii.

Źródło: healthiswealthofheart.com, tłumaczenie: Anna Boruta

Dodaj komentarz