fbpx

14-latek odrzucił ofertę 20 mln funtów za swój wynalazek, chce sam zapracować na swój sukces

Taylor Rosenthal mógł być milionerem. Zaoferowano mu 20 mln funtów (ponad 110 mln złotych) za pomysł, który może zmienić przemysł farmaceutyczny. Jednak 14-latek z Alabamy chce sam rozwijać swój biznes, dlatego też odmówił sprzedaży praw do swojego wynalazku.

Taylor opracował automat, który zamiast w batoniki i napoje, wyposażony jest w apteczki pierwszej pomocy. Na ten pomysł wpadł w trakcie podróży po Alabamie przy okazji szkolnego turnieju baseballowego. W trakcie meczów jego rówieśnicy niejednokrotnie doznawali kontuzji, a opiekujący się nimi dorośli nie mieli najmniejszego pojęcia, gdzie znajduje się najbliższa apteczka pierwszej pomocy. Jeśli ten pomysł wydaje się wam błahy, to zapewne zaskoczy was fakt, że już na samym początku Taylor otrzymał na jego realizację 69 tys. funtów (386 tys. złotych) od biznesmena, który w zamian zażyczył sobie udziałów w całym przedsięwzięciu.

Za te pieniądze stworzył prototyp, który okazał się na tyle dobry, by zainteresowała się nim największą sieć parków rozrywki na świecie – Six Flags. Firma zdążyła już złożyć zamówienie na 100 automatów Taylora, z czego każdy kosztuje 3800 funtów (nieco ponad 21 tys. złotych) i jest wyposażony w apteczki, których ceny zaczynają się od 4 funtów, na 14 funtach kończąc. Już to pierwsze zamówienie uczyni więc z nastolatka milionera.

Gdy o biznesplanie 14-latka zrobiło się głośno, szybko zaczęły interesować się nim inne firmy. Pierwszą poważną ofertę otrzymał od jednej z firm działających ze zlecenia państwowej służby zdrowia – opiewała ona na 20 milionów funtów i zakładała odsprzedanie praw do opracowanych przez Taylora automatów. Nastolatek bez chwili wahania ją odrzucił.

Czemu, skoro mógł już do końca swoich dni nie martwić się o pieniądze, nie musząc nawet pracować?

Taylor chce dorobić się fortuny własną, ciężką pracą. “Nawet po tych wszystkich sukcesach Taylor pozostaje skromny i gotów do niesienia pomocy innym”, opisuje chłopca jedna z jego nauczycielek. “A ma zaledwie 14 lat. Bill Gates powinien zacząć się obawiać”.

Źródło: independent.co.uk

Dodaj komentarz