fbpx

Zrozumieć męski świat

chayanne-885227_960_720

Mówi się, że współczesny świat zdominowany jest przez mężczyzn i  przez męskie podejście do wielu kluczowych spraw, zaś kobiety muszą domagać się należnej im pozycji – i w dużej mierze taka jest prawda. Ale prawdą jest też, że mężczyzna JEST wrażliwy, czuje, myśli i  ma swój bogaty wewnętrzny świat, o którym – z racji wychowania, tradycji czy przyjętych norm – często nie potrafi lub nie chce mówić.

Jaki jest ten męski świat? Świat wypełniony pracą, obowiązkami, pośpiechem, walką o przetrwanie. Czy jest w nim miejsce na zdrowe relacje, zdrową seksualność, zdrowe podejście do zarabiania na życie, zdrowe podejście do siebie? Czy jest w nim miejsce na realizowanie własnych pasji, kierowanie się uczuciami, intuicją i sercem … a może tylko głową, mentalnymi analizami i twardym materialnym podejściem?

Dziennikarka Renata Arendt-Dziurdzikowska (Zwierciadło) i psycholog Benedykt Peczko zabierają nas w ten męski świat, pokazując nową perspektywę, mądre rozwiązania, pełne humoru i dojrzałości podpowiedzi.

Tak czy owak lektura tej książki przyda się i kobietom i mężczyznom. Kobietom, aby zrozumiały, że ON poza siłą i kamienną twarzą ma też emocje, przemyślenia, lęki i swoje własne niepewności, choć rzadko się nimi dzieli. Natomiast mężczyźni – mamy taką nadzieję – czytając  o sobie, odczują ulgę, że w końcu ktoś wie, ktoś rozumie, a wyrażenie tego i bycie wysłuchanym czy  zrozumianym, jest możliwe. A może wtedy będzie łatwiej żyć, być razem, kiedy ona na siłę nie pyta, nie domaga się, a on mówi tyle ile potrzebuje, spokojny, że i tak jest zrozumiany.

Książka jest kontynuacją ubiegłorocznej pozycji zbierającej bardzo dobre recenzje – Zrozumieć Mężczyznę. Podobnie jak tamta, napisana jest w formie inspirującego dialogu mądrego mężczyzny i mądrej kobiety. Ich rozmowy uchylają rąbka tajemnicy wewnętrznego świata mężczyzny. Ten obszerny krajobraz obejmuje zarówno kwestie relacji z samym sobą, z ojcem i matką, z życiowymi partnerkami, z dziećmi. Dotyka sfery pracy, zdrowia, seksualności i życiowego spełnienia.  Autorzy z wdziękiem, humorem i dojrzałością odkrywają wyzwania stojące przed mężczyznami w różnym wieku oraz pokazują możliwości rozwoju i radzenia sobie w różnych sytuacjach.

Pasjonująca książka …pasjonujące dialogi…

Męski Świat_spine_front

Książka dostępna tutaj

Foto: pixabay.com

Dodaj komentarz