fbpx

Przeżył 5 lat uwięziony w ścianie. Kot Biso odzyskał wolność

Kot o imieniu Biso, który spędził 5 lat uwięziony w ścianie na stacji metra w Kairze, odzyskał wolność – czytamy w egipskich mediach. Zwierzak przeżył dzięki mężczyźnie, nazwanego przez gazety „Wujkiem Abdo”, który regularnie dokarmiał on Biso.

Historia Biso sięga 2010 roku, kiedy jako mały kociak wcisnął się w otwór w ścianie na stacji metra Mohamed Naguib i nie mógł się z niej z powrotem wydostać.

Przeżył dzięki starszemu mężczyźnie, którego egipskie media nazywają Wujkiem Abdo. Abdo ma w pobliżu metra sklep i codziennie przynosił on kotu wodę oraz resztki jedzenia.

Kiedy Biso był mały, wchodził i wychodził z dziury w ścianie swobodnie przez cztery miesiące, ale potem urósł i pewnego dnia utknął – powiedział Abdo telewizji CBC Egipt. – Nie zostawiłem go, bo bałem się, że umrze – dodał.

Zaznaczył, że pracownicy metra próbowali ratować kota lata temu, ale przestraszony Biso ukrywał się za ścianą. Miesiąc temu ktoś zamieścił na Facebooku zdjęcie wystającego ze ściany kociego ogona i sprawą zainteresowali się działacze na rzecz praw zwierząt. Namówili pracowników metra do zburzenia fragmentu ściany.

Akcja ratunkowa trwała 5 godzin. Przerażony kot uciekł tuż po tym, jak został uwolniony.

Źródło:tvn24.pl

One thought on “Przeżył 5 lat uwięziony w ścianie. Kot Biso odzyskał wolność

  • 6 czerwca 2018 at 12:34
    Permalink

    ogarnijcie zdjecie tego kociaka 😀

    Reply

Dodaj komentarz