fbpx

Grupa artystów przemienia londyński szpital w kolorowe i radosne miejsce

Dźwięk, widok i zapach szpitala często kojarzy się bardzo nieprzyjemnie dla większości z nas, a zwłaszcza dla dzieci. Jednak kto powiedział, że tak musi być zawsze i wszędzie?

Z myślą o tym, by uczynić ze szpitala bardziej przyjazne i kolorowe miejsce, Vital Arts, angielska organizacja artystyczna zajmująca się wprowadzaniem sztuki do szpitali w Wielkiej Brytanii, zebrała 15 artystów, którzy wspólnie nadali londyńskiemu szpitalowi zupełnie nowe i kolorowe oblicze…

artists mural design royal london children hospital vital arts 3
Szpital Royal Children o którym mowa, stał się o wiele bardziej przystępny i przyjazny. Pomimo pewnych ograniczeń wynikających ze zrozumiałej natury szpitala m.in potrzeby łatwości w utrzymaniu czystości i porządku, artystom udało się osiągnąć upragniony cel, używając do tego wielu technik i materiałów np: ceramiki lub drewna dzięki czemu stworzyli interesujące dekoracje. Nawiązują one między innymi do elementów cyrkowych, art deco czy kultury azjatyckiej.
Misją całej akcji było wniesienie radości i nadziei w przestrzeń szpitala oraz danie dzieciom, czyli małym pacjentom, możliwości, by poczuły się tam choć trochę bardziej przytulnie. Ogółem artyści chcieli sprawić by szpital szpitala nie przypomniał, a zamiast tego by dawał pacjentom i pracownikom przestrzeń, w której poczują się bardziej zrelaksowani i radośniejsi.

artists mural design royal london children hospital vital arts 12
Ten pomysł bardzo nam się podoba.
A może tak przenieść go na polski grunt? Co na to polscy artyści …i dyrektorzy szpitali?

artists mural design royal london children hospital vital arts 8

 

artists mural design royal london children hospital vital arts 2

 

artists mural design royal london children hospital vital arts 18

 

artists mural design royal london children hospital vital arts 1

źródło:misturaurbana.com

Dodaj komentarz