fbpx

Buty ze skórek z jabłek? Tak, polska marka wprowadza całkowicie wegańskie obuwie

“Ananas”, “kaktus”, no i wreszcie „jabłko”! Będziecie zdziwieni, ale to nie są smaki soków. Z tych właśnie owoców powstają buty polskiej marki BOHEMA CLOTHING “Currently free” to idea, która przyświeca produkcji galanterii metodami ekologicznymi, bez udziału zwierząt. Te roślinne alternatywy dla prawdziwej skóry są niemal nie do odróżnienia, nie zatruwają planety, a do tego wyglądają świetnie.

 

BOHEMA CLOTHING wypuściła najpierw buty zrobione z liści ananasa. W zeszłym roku firma rozszerzyła produkcję o obuwie wykonane ze skóry kaktusa. Ich najnowsza kolekcja będzie wyprodukowana ze skórek z jabłek. Materiał stworzony z owoców do złudzenia przypomina skórę i niczym nie ustępuje  innym zamiennikom odzwierzęcych komponentów ubrań. Jest trwały i naturalny, dzięki czemu stopa “oddycha”.  Produkt w całości nadaje się do recyklingu. Marce przyświeca hasło, „jakość ponad ilość”- dlatego na stronie sklepu nie ma sztywnego podziału na sezony.

 

Buty Bohema tworzone są z pasją i miłością do zwierząt. Firma jest rodzinnym interesem. Elementy garderoby powstają w niewielkiej manufakturze rodziców założycieli marki. Innowacyjne wegańskie materiały są sprowadzane z zagranicy, natomiast obcasy, podeszwy, metki, opakowania i inne drobne detale powstają lokalnie, na Podkarpaciu. Halina i Edward Szypuła tworzą buty z pasją i mistrzowską precyzją. Na  przyszłe sezony BOHEMA chce przygotować niespodziankę. Pracują już nad opracowaniem metody samodzielnego tworzenia komponentów z odpadów recykligowanych za pomocą druku 3D.

– Staramy się łączyć wielopokoleniową tradycję i wiedzę szewską moich rodziców z  nowatorskimi pomysłami, które znajdują odzwierciedlenie w materiałach i projektach. Stąd też kolej na skórę z jabłek. A to z pewnością nie ostatni innowacyjny materiał, którego użyjemy – mówi Sebastian Szypuła właściciel marki.

Moda wyraża nie tylko osobowość. Strój bardzo często odzwierciedla poglądy i wartości, jakimi kierujemy się w życiu. Warto wspierać lokalnych przedsiębiorców i inwestować w rewolucyjne rozwiązania, żeby kroczyć przez życie bez wyrzutów sumienia… oczywiście w biodegradowalnych i solidnych butach.

 

Opracowanie: Kasia Maj

Źródło: noizz.pl

 

https://bohemaclothing.com/