Przedsiębiorczość, która może cię zainspirować

House-793x526

Jak spędza wolny czas przeciętny czternastolatek? Przypuszczalnie znasz odpowiedź na to pytanie. Oto historia czternastoletniej Willow Tufano, której daleko do przeciętności.

Kilka lat temu Willow wpadła na pomysł zarabiania i odkładania pieniędzy. Kupowała na aukcjach oraz sprzedawała z  zyskiem i w niedługim czasie zebrała 6 000 dolarów, co do których na początku nie miała żadnego planu. Jednak niedługo plan pojawił się sam – Willow trafiła na ogłoszenie sprzedaży domu o wartości 100 000 dolarów, który z powodu obciążenia długiem właściciel wycenił na 16 000! Bez namysłu przystąpiła do negocjacji i kupiła nieruchomość za 12 000 dolarów z których połowę kwoty pożyczyli jej rodzice.

Willow wyznała, że na początku rodzice oponowali – mama była zaskoczona  pomysłem, zaś ojciec argumentował, że to co robi jest zbyt poważne  (w tym wieku powinna np. dostarczać gazety, a nie handlować nieruchomościami)

Czternastolatka nie uległa zniechęceniu początkowym oporem rodziców, którzy teraz bardzo jej kibicują… i jest właścicielką odnowionego domu, który aktualnie wynajmuje za 700 dolarów miesięcznie. Kwota należy całkowicie do niej… Willow chce najpierw oddać pożyczkę rodzicom, a następnie rozwijać biznes, w który – mimo młodego wieku – weszła tak mądrze.

NC_teenlandlord1018_test_mezzn

 

Źródło: wideopencountry.com

Tłumaczenie: Ewa Jabłońska

Dodaj komentarz