fbpx

Przedsiębiorczość, która może cię zainspirować

Jak spędza wolny czas przeciętny czternastolatek? Przypuszczalnie znasz odpowiedź na to pytanie. Oto historia czternastoletniej Willow Tufano, której daleko do przeciętności.

Kilka lat temu Willow wpadła na pomysł zarabiania i odkładania pieniędzy. Kupowała na aukcjach oraz sprzedawała z  zyskiem i w niedługim czasie zebrała 6 000 dolarów, co do których na początku nie miała żadnego planu. Jednak niedługo plan pojawił się sam – Willow trafiła na ogłoszenie sprzedaży domu o wartości 100 000 dolarów, który z powodu obciążenia długiem właściciel wycenił na 16 000! Bez namysłu przystąpiła do negocjacji i kupiła nieruchomość za 12 000 dolarów z których połowę kwoty pożyczyli jej rodzice.

Willow wyznała, że na początku rodzice oponowali – mama była zaskoczona  pomysłem, zaś ojciec argumentował, że to co robi jest zbyt poważne  (w tym wieku powinna np. dostarczać gazety, a nie handlować nieruchomościami)

Czternastolatka nie uległa zniechęceniu początkowym oporem rodziców, którzy teraz bardzo jej kibicują… i jest właścicielką odnowionego domu, który aktualnie wynajmuje za 700 dolarów miesięcznie. Kwota należy całkowicie do niej… Willow chce najpierw oddać pożyczkę rodzicom, a następnie rozwijać biznes, w który – mimo młodego wieku – weszła tak mądrze.

NC_teenlandlord1018_test_mezzn

 

Źródło: wideopencountry.com

Tłumaczenie: Ewa Jabłońska

Dodaj komentarz