fbpx

Słynna marka szuka ambasadora, którego obowiązkiem byłoby zwiedzanie świata

Grant’s Whisky poszukuje ambasadora. Proponuje ciekawą formę rekrutacji, a sama praca spodobałaby się nawet tym, którzy nie przepadają za alkoholem.

Ambasador Grant’s Whisky będzie w ciągu roku podróżować po całym świecie. Ideą jest bowiem odwiedzenie miejsc, które w 1909 r. odwiedził założyciel marki, Charles Gran Gordon.

Wstępne warunki dla kandydata są stosunkowo łatwe do spełnienia. 25 lat i biegła znajomość angielskiego, a przy tym kochanie podróży. Pierwszym etapem niekonwencjonalnej rekrutacji jest stworzenie przepisu na drinka z trzech składników, z czego jednym musi być whisky Grant’s. Przepisy (kandydat przygotowuje maksymalnie trzy) z hasztagiem #GrantsInterview należy opublikować w portalach społecznościowych lub wysłać je mailem. W ten sposób zostaną poddane ocenie.

Drugi etap zapowiada się jeszcze ciekawiej. Dwudziestu twórców najlepszych przepisów otrzyma bowiem na koszt firmy zaproszenie do Szkocji. Na miejscu będą musieli stawić czoła serii zadań przygotowywanych przez organizatorów. W ostatnim etapie znajdą się już tylko trzy osoby.

Wiadomo, że podstawowym elementem rekrutacji będzie podróż w trzy miejsca w ciągu 10 dni. Podczas jej trwania konieczne będzie wykazania się jako ambasador marki. Uczestnicy będą nagrywani przez kamerzystę, który nagra przebieg podróży. Osoba, która najlepiej sprawdzi się jako promotor „wartości marki” (cokolwiek to oznacza), otrzyma pracę.

Grant’s Whisky założono w 1887 r. Od 1957 r. Grant’s sprzedawany jest w oryginalnej trójkątnej butelce. Nie brak także wersji okolicznościowych – 12 i 18-letniej whisky, jak i odmiany samokowej „Ale Cask” leżakowanej w beczkach.

Źródło: foodanddrink.scotsman.com, grantswhisky.com

Dodaj komentarz