fbpx

94-letni kompozytor gra Moonlight Sonata Beethovena na urodziny córki [VIDEO]

Oto wspaniała chwila, kiedy ten blisko stulatek, jeden z najpopularniejszych autorów piosenek, gra z niezwykłą dokładnością i muzykalnością Beethovena dla swojej córki

Amerykański kompozytor Philip Springer, obecnie 94 lata, jest twórcą Santa Baby, pięknej piosenki świątecznej z 1953 roku.

Podczas swojej kilkudziesięcioletniej kariery, Springer pisał piosenki dla niektórych z największych artystów, wliczając Franka Sinatrę, Dusty’ego Springfielda i Elvisa Presleya.

Jego największy hit pozostał jednak niezmiennie kultowym utworem świątecznym, którego cover wykonały takie gwiazdy, jak Kylie Minogue, Taylor Swift, Robbie Williams i Madonna.

Córka Springera, Tamar, podzieliła się nagraniem, na którym jej tata gra Sonatę Księżycową na jej urodziny. Zawarte w nim urocze przesłanie zdaje się trafiać do serc setek tysięcy ludzi na całym świecie, którym brakuje radości ze słuchania muzyki na żywo.

„Jeśli masz 5 minut, oto główna atrakcja moich urodzin, mój 94-letni tata, Philip Springer, kompozytor Santa Baby, grający Sonatę Księżycową” – pisze Tamara w swoim poście.

 

„Jego gra na pianinie wprawia w osłupienie” – mówi Tamara w mailu do Classic FM. – „Ćwiczy każdego dnia, i uczucie, które wyraża podczas gry, nie da się opisać słowami”.

„To po prostu nie do wiary, że człowiek w jego wieku potrafi grać z taką precyzją i uczuciem”.

„Nawet kiedy mieliśmy swoje kłótnie kiedy dorastałam, jego muzyka zawsze mnie uspokajała i przypominała, dlaczego on jest na tym świecie. Jego muzyka rozwiązywała wiele konfliktów i ukształtowała więź między nami, nawet gdy inne sposoby zawodziły.

„Jestem z niego dumna i moją główną misją jest promowanie niektórych z jego nieznanych muzycznych kompozycji” – mówi.

Tamar jest obecnie dyrektorką Tamir Music, wydawców Santa Baby. W 1999 roku wydała ulubione utwory swojego taty, The Bells of Notre Dame, musical koncertowy oparty na jej ukochanej powieści Victora Hugo.

Tego roku, Tamar planowała wystawić ten musical na scenę, niestety występy zostały odwołane z powodu kryzysu koronawirusowego. Jak komentuje jej zespół, „jak tylko sytuacja na świecie na to pozwoli, The Bells of Notre Dame powróci”.

 

Tłumaczenie: Ola Kotlęga

Źródło: classicfm.com

 

 

Dodaj komentarz