fbpx

10-letnia Julia oddała znaleziony portfel

W świecie, w którym codzienność bywa nierzadko naznaczona nieetycznymi postawami, pojawiają się i takie historie, które przywracają wiarę w ludzką dobroć. 10-letnia Julia z Leszna stała się bohaterką takiej historii, która z pewnością na długo pozostanie w pamięci mieszkańców tego miasta.

21 lipca 2023 roku przed godz. 17.00 Julka, spacerując na rowerze w centrum Leszna, natknęła się na portfel leżący na chodniku. W miejscu, gdzie wielu dorosłych mogłoby zastanowić się nad swoim następnym krokiem, dziewczynka postanowiła bez wahania oddać portfel. Weszła do najbliższego sklepu komputerowego, gdzie razem z pracownikiem poinformowali odpowiednie służby.

Kiedy przybyła policja, stało się jasne, że zawartość znalezionego przedmiotu była znacząca – w portfelu znalazły się ważne dokumenty oraz kilkaset złotych. To, co mogło być kuszącą zdobyczą dla wielu, dla Julki stało się okazją do wykazania się niezwykłą uczciwością.

Właścicielką zguby okazała się młoda dziewczyna, dla której utrata dokumentów oraz pieniędzy mogła stać się poważnym problemem. Dzięki Julce została ona pozbawiona tej nieprzyjemności. Jak mówi oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Lesznie Monika Żymełka: „Kiedy zwracano jej zgubę, nie kryła ogromnego zadowolenia”.

Pochwały za postawę dziewczynki płynęły z wielu stron. Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Lesznie, mł. insp. Paweł Prałat, podkreślił jej uczciwość i wrażliwość na krzywdę innych. Sam fakt, że policjanci zdecydowali się spotkać osobiście z Julią oraz jej mamą i przekazać słowa uznania świadczy o tym, jak niezwykłe było jej zachowanie.

Ta historia pokazuje, że uczciwość i wrażliwość na potrzeby innych nie są wartościami przypisanymi jedynie dorosłym. Julka udowodniła, że nawet najmłodsi wśród nas potrafią być wzorem do naśladowania. Możemy jedynie mieć nadzieję, że jej postawa będzie inspiracją dla innych, niezależnie od wieku.

Dodaj komentarz