fbpx

Ratownicy górscy uratowali 4-miesięcznego niedźwiadka porzuconego przez matkę

Rumuńscy ratownicy górscy przeprowadzili udaną akcję ratunkową, podczas której uratowali 4-miesięcznego niedźwiadka. Podczas treningów w górach Hasmas natknęli się na zwierzę, które najprawdopodobniej zostało opuszczone przez swoją matkę.

Ekipa ratowników z Vlahita poinformowała o tej akcji w mediach społecznościowych w poniedziałek. Podczas ćwiczeń w górach Hasmas w weekend odnaleźli małego niedźwiedzia siedzącego na drzewie w wąwozie.

„W trakcie weekendowego dyżuru nasi członkowie ekipy dostrzegli opuszczonego, młodego niedźwiadka” – napisali na Facebooku. Zwrócili też uwagę, że to „nie pierwszy taki przypadek”.

Ratownicy zaznaczyli, że najpierw skontaktowali się z Narodową Agencją Ochrony Obszarów Przyrodniczych Rumunii.

Agencja zaleciła im zabranie zwierzęcia i przetransportowanie go do najbliższego ośrodka prowadzonego przez agencję. Prawdopodobnie matka opuściła niedźwiadka.

W poniedziałek niedźwiadek przeszedł badania weterynaryjne. Ratownicy zwrócili uwagę na to, że najprawdopodobniej został on opuszczony przez matkę na całą noc, co jest rzadko spotykanym zjawiskiem.

Ocena sytuacji i badanie zwierzęcia wykazały, że interwencja nadeszła we właściwym momencie, gdyż zwierzę „było w stanie osłabienia”. Tym samym, decyzja agencji o przemieszczeniu niedźwiadka z lasu okazała się słuszną.

Dodaj komentarz