fbpx

Astronauta dzieli się swoim sposobem na samotność w czasie kwarantanny

Kelly Scott – astronauta podpowiada w jaki sposób dysponować swoim czasem podczas izolacji w czasie pandemii koronawirusa.

Amerykański astronauta spędził niemalże rok na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Kelly brał udział także w eksperymencie NASA, podczas którego badano wpływ pobytu w kosmosie na organizm ludzki, porównując mężczyznę do jego brata bliźniaka pozostającego na Ziemi.

Scott w swoim artykule do „NYT” informuje, że najważniejszym jest trzymanie się rozplanowanego czasu. Przy tym nie możemy zapomnieć o pozostawieniu kilku chwil na odpoczynek. Powinniśmy także zadbać o ustalenie regularnych godzin snu.

Astronauta twierdzi, że wraz z kolegami zaczęli odczuwać brak kontaktu z przyrodą, dlatego jego załoga rozpoczęła uprawę kwiatów, a także słuchano nagrań odgłosów natury. Kelly zaznacza, że aktywność fizyczna wpływa pozytywnie nie tylko na ciało, ale i umysł, dlatego zachęca do podjęcia jakiejkolwiek formy ruchu nawet podczas kwarantanny. Możemy również poświęcić się swoim zainteresowaniom, na które wcześniej nie mieliśmy czasu. Prowadzenie dziennika ułatwi nam gospodarowanie swoim czasem – jak podkreśla Kelly.

Nie zapominajmy również o swoich bliskich, media społecznościowe umożliwiają nam kontakt z ludźmi bez wychodzenia z domu.

 

Opracowanie: Ilona Dziadek

Źródło:   polsatnews.pl

Dodaj komentarz