fbpx

Jej zdjęcia podbijają internet. Trudno uwierzyć, że ta trenerka fitness ma 88 lat

„Wiek jest tylko liczbą” – wyznała Nahida Abden, 88-letnia trenerka fitnessu z Libanu. Kobieta zaczęła trenować w wieku 50 lat, po tym, gdy lekarz zasugerował jej, że ćwiczenia fizyczne mogą przynieść ulgę w bólu kolan. Nahida nie spodziewała się, jak bardzo fitness odmieni jej życie.

 

Nahida Abden od zawsze czuła się nieśmiała. Jej życie polegało na wypełnianiu standardowych obowiązków. Szybko wyszła za mąż, apotem urodziła czwórkę dzieci. Kiedy owdowiała, zaczęła mieć problemy zdrowotne. Szukając dla siebie pomocy posłuchała rady jednego z lekarzy, który zasugerował jej, aby zażywała więcej ruchu. Zajęcia fitness miały pomóc uporać się z bólem kolan.

-Kiedy po raz pierwszy pojawiłam się na siłowni, czułam się bardzo zawstydzona. Wybrałam się na salę z synem i wnuczkiem, którzy trenowali w tym miejscu wcześniej – wyznała w jednym z wywiadów.

Nahida była zdyscyplinowana, więc zaczęła chodzić regularnie. Z racji nieśmiałości zawsze jednak ustawiała się w ostatnim rzędzie.

-Bardzo się denerwowałam każdymi zajęciami – dodała.

Nieśmiałość nie sprawiła jednak, że poddała. Jej determinacja w walce o zdrowie była tak wielka, że kobieta postanowiła w końcu sama uzyskać dyplom instruktorki fitness.

-Po uzyskaniu certyfikatu powiesiłam go na ścianie. Znajomi mówili mi wówczas, że Bóg mnie osądzi, jeśli nie zrobię z niego użytku i nie zacznę pomagać ludziom. Zaczęłam więc uczyć innych i wiecie co? Pokochałam to. Uwielbiam pomagać kobietom wyjść ze skorupy – dodała Nahida.

Dzięki ćwiczeniom nie tylko zachowała sprawność i wyleczyła kolana. Fitness pomógł jej również pokonac raka i zacząć spełniać niezrealizowane marzenia. Dziś wiele studentek  widzi w niej matkę. Młode dziewczyny przychodzą nie tylko na zajęcia, ale również po rozmowę i szczyptę serdeczności. Choć Nahida owdowiała w wieku 40 lat nigdy nie wyszła za mąż ponownie. Ma czwórkę dzieci – najstarsze ma już 60 lat – wszystkie aktualnie mieszkają za granicą.

Patrząc na zdjęcia trudno uwierzyć, że Nahida ma już 88 lat. Dziś zachęca wszystkie kobiety by walczyły o siebie i swoje marzenia.

– Jeśli myślisz, że urodziłaś się tylko po to, by jeść, pić, pracować, spać i a potem być zmęczoną, to się mylisz! Ćwiczenia pozwalają odkryć, że życie ma głębszy wymiar! – apeluje Nahida.

 

 

 

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło: www.all4women.co.za

 

 

Dodaj komentarz