fbpx

Kochali się każdego dnia przez rok. Oto co się wydarzyło

Amerykańskie małżeństwo zdecydowało się na seks każdego dnia przez rok. Rezultat? Oje deklarowali większe poczucie intymności i bliskości. Co więcej, nastąpiła zmiana w sposobie, w jaki postrzegali swoje ciało, stając się bardziej pozytywni wobec niego.

Brittany Gibbons, młoda matka, po narodzinach trzeciego dziecka zaczęła unikać intymności z mężem. Dlaczego? Czuła się źle ze swoim ciałem. Wstydziła się swoich krągłości i dodatkowych kilogramów. Do łóżka chodziła ubrana w koszulkę lub stanik, a kiedy wychodziła z prysznica i patrzyła w duże lustro, zadawała sobie pytanie: “Kiedy wprowadziła się tu moja mama?”

Gdy wyznała swojej przyjaciółce swoje obawy, ta zasugerowała ciekawy eksperyment. Proponowała, aby codziennie uprawiała seks z mężem, bez względu na swoje samopoczucie czy obciążenie obowiązkami. Przyjaciółka właśnie przechodziła podobne wyzwanie ze swoim partnerem. Brittany, zafascynowana niewiarygodną czułością, jaką obserwowała między parą przyjaciół, postanowiła spróbować.

Kilka miesięcy po rozpoczęciu eksperymentu Brittany zaczęła odczuwać większą intymność z mężem. Zaczęła się też coraz lepiej i bardziej swobodnie czuć w swoim ciele. Po upływie pół roku zaczęła uprawiać seks bez bielizny, a po roku już zupełnie nago.

Trzy lata po zakończeniu wyzwania, para napisała, że nie uprawia już seksu codziennie – “bo są ludźmi, nie maszynami”. Niemniej jednak, rok codziennych bliskich spotkań wzmocnił ich relację, a ich bliskość i swobodne nastawienie do seksu utrzymują się na tym samym poziomie. Brittany zachęca wszystkie kobiety, które mają problem z akceptacją swojego ciała, do przeprowadzenia podobnego eksperymentu.

Zamiast poddać się diecie czy wyczerpującym ćwiczeniom na siłowni, codzienny seks nie tylko zbliży partnerów, ale także zmieni sposób, w jaki postrzegają swoją fizyczność. Zamiast traktować ciało jako obiekt, który powinien prezentować się na określony sposób, zaczniesz postrzegać je jako narzędzie do wyrażania i odbierania miłości. Rezultaty będą zaskakujące.

 

 

 

Dodaj komentarz