fbpx

Kochali się każdego dnia przez rok. Oto co się wydarzyło

Pewna amerykańska para postanowiła uprawiać seks przez cały rok. Efekt? Oboje deklarowali większą intymność i bliskość. Dodatkowo zmieniło się postrzeganie własnego ciała na bardziej pozytywne.

Brittany Gibbons to młoda mama, która po urodzeniu trzeciego dziecka zaczęła unikać zbliżeń z mężem. Powód? Źle się czuła we własnym ciele. Wstydziła się  krągłości i nadprogramowych kilogramów. Do łóżka kładła się w koszulce lub w staniku, a kiedy wychodziła spod prysznica i spoglądała w duże lustro, pytała samą siebie: „Kto tu wpuścił moją mamę?”

Kiedy zwierzyła się przyjaciółce z tych myśli, ta zachęciła ją do pewnego eksperymentu. Zaproponowała, żeby codziennie kochała się z mężem niezależnie od samopoczucia czy ilości obowiązków. Ona sama była właśnie w trakcie podobnego wyzwania ze swoim partnerem. Brittany będąc pod wrażeniem niezwykłej czułości między parą przyjaciół postanowiła spróbować.

Po kilku miesiącach eksperymentu Brittany deklarowała większą zażyłość z mężem. Coraz lepiej i swobodniej czuła się również w swoim ciele. Po pół roku zaczęła kochać się bez bielizny, a po roku całkowicie nago.

W trzy lata po zakończeniu wyzwania, para napisała, że nie uprawia już seksu codziennie – „bo są ludźmi, a nie robotami”. Jednak rok codziennej intymności ukonstytuował parę, a ich bliskość i nieskrępowanie wciąż utrzymują  się na tym samym poziomie. Britanny zachęca wszystkie dziewczyny, które mają problem z akceptacją własnego ciała na podobny eksperyment.

Zamiast przechodzić na dietę czy spędzać długie godziny na siłowni, codzienny seks nie tylko zbliży partnerów, ale również zmieni perspektywę fizyczności. Zamiast postrzegać ciało jako przedmiot, który ma wyglądać w określony sposób, zaczniesz postrzegać je jako narzędzie do okazywania i przyjmowania miłości.  Efekty będą zdumiewające.

 

 

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło: ofeminin.pl

 

Dodaj komentarz