fbpx

90-latka udostępniła swój dom imigrantom z Afryki

We Włoszech, gdzie trwa polemika wokół rozporządzenia MSW nakazującego lokalnym władzom przygotować miejsca dla wciąż przypływających nielegalnych imigrantów, pomóc państwu postanowiła 90-letnia kobieta. Przekazała swój dom na potrzeby imigrantów i uchodźców.

Media podały, że sędziwa mieszkanka okolic Padwy na północy Włoch tak bardzo przejęła się relacjami o kolejnych katastrofach łodzi na Morzu Śródziemnym i exodusie z Afryki, że postanowiła przekazać swoją małą piętrową willę kościelnej organizacji dobroczynnej po to, by mogło godnie – jak podkreśliła – zamieszkać 10 imigrantów.

Ona sama zaś przeprowadziła się do znacznie mniejszego domu. Od stowarzyszenia niosącego pomoc imigrantom otrzymuje symboliczną sumę za wynajem swej willi.

90-letnia Włoszka chce pozostać w cieniu, a o jej geście opowiedział jej wnuczek oraz ksiądz, do którego zwróciła się, przedstawiając swoją ofertę. Obecnie w jej willi w miejscowości Sarmeola di Rubano mieszkają imigranci z Gambii i Gwinei Bissau.
Ksiądz Luca Favarin, który kieruje charytatywną organizacją i zrealizował pragnienie staruszki, powiedział lokalnej prasie, że tym, co zrobiła, pokazała inne oblicze regionu Wenecja Euganejska, gdzie – jak przypomniał – nie brak dużej niechęci i nietolerancji wobec imigrantów.

Źródło:padovaoggi.it

Dodaj komentarz