fbpx

Para wygrała darmową rok darmowej pizzy, zamiast ją zjeść zrobili coś lepszego

19-letnia Hannah Spooner i jej chłopak Pete Kadry z Detroit w amerykańskim stanie Michigan wzięli udział w loterii organizowanej przez sieć pizzerii Little Caesars. Wygrali losowanie. I choć darmowa pizza to nie lada gratka dla każdego, tych dwoje akurat postanowiło przeznaczyć nagrodę na pomoc potrzebującym.

Para przekazała nagrodę lokalnej organizacji charytatywnej Covenant House Michigan. Pomaga ona potrzebującym młodym ludziom z Detroit, zapewniając im schronienie, pożywienie oraz doradzając w znalezieniu pracy. Przedstawiciele organizacji przyznają, że byli bardzo zaskoczeni, kiedy w ich ręce wpadły 52 kupony na pizzę warte 500 dolarów.

„Od dawna obserwuję młodych ludzi i widzę, że pomoc lokalnej społeczności staje się dla nich coraz ważniejsza. Nie sądzę jednak, żeby wiele osób było skłonnych oddać komukolwiek swoją pizzę” – powiedziała szefowa Covenant House w wywiadzie dla Fox2.

Hannah Spooner nie uważa, żeby swojej decyzji za coś wyjątkowego. 19-latka żartuje, że niedawno sporo schudła i zajadanie się pizzą byłoby w tej sytuacji złym pomysłem. Dodaje jednak, że nieoczekiwana szansa, aby komuś pomóc, sprawiła jej wiele radości.

„Wiem, ze Detroit przechodzi teraz trudny okres. Zdecydowałam się więc pomóc ludziom mieszkającym obok mnie, żeby mijając ich na ulicy, mieć świadomość, że coś dla nich zrobiłam” – powiedziała w wywiadzie

Źródło: fox2detroit.com

Dodaj komentarz