fbpx

16 ratowników zniosło suczkę Daisy z najwyższej góry Anglii

Ekipa ratunkowa pomogła bernardynowi w zejściu z najwyższej góry w Anglii – poinformowała agencja Reutera. Jest to niecodzienne odwrócenie ról, ponieważ bernardyny pomagają ratownikom górskim.

W piątek podczas schodzenia ze szczytu Scafell Pike w Kumbrii, suczka o imieniu Daisy niefortunnie upadła. Ważącego 55 kilogramów psa zniosło na noszach 16 ratowników.

Zespół ratownictwa z Wasdale poinformował na swojej stronie na Facebooku, że Daisy nie chciała się ruszyć i wyglądało na to, że bolą ją tylne łapy. Na nagraniu z akcji ratunkowej widać, jak Daisy siedzi na noszach, podczas gdy ratownicy przypinają ją, a następnie schodzą ze stoku.

Jak wspominają ratownicy z Wasdale Mountain Rescue Team, Daisy została uratowana przez ludzi już po raz drugi. Suczka “miała ciężki start w życiu”, obecni właściciele adoptowali ją kilka miesięcy temu.

Podczas akcji ratowniczej suczka “dobrze się wyspała, chrapiąc trochę głośniej niż zwykle” – podają ratownicy.

“Najwyraźniej czuje się trochę winna i trochę zawstydzona, że osłabiła wizerunek swoich kuzynów skaczących przez alpejskie śniegi z beczkami brandy na szyjach” – dodali.

Źródło: euronews

Dodaj komentarz