fbpx

USA: poszukiwany spadkobierca z Polski, czeka na niego ok 1 mln zł.

Prawnik ze stanu Illinois w USA poszukuje spadkobiercy z Polski. Czeka na niego ponad 300 tys. dolarów, czyli około milion zł. – Czasem dostajemy informację, że nie tylko nasz klient odziedziczył spadek, ale są jeszcze inne konkretne osoby na liście spadkobierców. Wtedy, dysponując danymi, poszukujemy ich– mówi mecenas Pluta w rozmowie z Fakt24.

Zgodnie z prawem spadkowym obowiązującym w USA, jeśli spadkobierca nie zgłosi się sam, spadek może po prostu przepaść. Kancelaria Baran&Pluta reprezentuje osoby, które podejrzewają, że odziedziczyły majątek w USA.

– W USA nie funkcjonuje prawo do zachowków i dlatego dużo bardziej niż w Polsce popularne jest sporządzanie testamentów, a wtedy majątki często są przepisywane na osoby obce czy na fundacje – wyjaśnia mecenas Joanna Pluta w rozmowie z MarketNews24.pl.

Zgodnie z prawem, osoba dziedzicząca majątek w USA musi znać numer konta bankowego osoby zmarłej. Najczęściej ludzie szukają wówczas w swojej historii przelewów wpłat od osoby zmarłej.

– W naszej kancelarii mieliśmy do czynienia z takimi sytuacjami, że podczas wesela małżonkowie otrzymywali przelew bankowy na 5 tys. dolarów, a znając numer tego konta, mogliśmy sprawdzić, kto jest beneficjentem – opowiada prawnik na łamach Fakt24.

Aktualnie mecenas Pluta poszukuje między innymi osoby, która odziedziczyła 300 tysięcy dolarów po zmarłym z Illinois. Ma to związek ze sprawą jednego z klientów kancelarii.

– Czasem jest tak, że dostajemy informację, że nie tylko nasz klient odziedziczył spadek, ale są jeszcze inne konkretne osoby na liście spadkobierców. Wtedy, dysponując danymi, poszukujemy tych konkretnych osób – precyzuje Pluta w rozmowie z Fakt24.

W Stanach Zjednoczonych mieszka około 10 milionów osób narodowości polskiej, co powoduje, że takich spadkobierców w naszym kraju może być więcej. Polacy mogą swobodnie dziedziczyć majątek po osobie z USA, o ile ten wskaże ich w swoim testamencie. Nie trzeba być członkiem rodziny.

Co należy zrobić, jeśli podejrzewamy, że krewny lub znajomy z Ameryki mógł zapisać nam spadek? Najprościej jest wynająć polską kancelarię prawniczą, która specjalizuje się w takich sprawach i przeprowadzi postępowanie spadkowe na miejscu w USA.

Dodaj komentarz