fbpx

Tworzyć Nowy Świat

Magazyn news

Nie da się rozwiązać problemu z tym samym poziomem świadomości, na którym się go stworzyło.
To jedna z naszych ulubionych wypowiedzi Alberta Einsteina.

Bardzo często chcielibyśmy, żeby nasze życie czy różne sytuacje układały się inaczej, niż nam się wydaje. Jesteśmy gotowi wiele w to zainwestować, włożyć mnóstwo wysiłku, poświęcić sporo czasu. Nie zauważamy jednak podstawowej zasady, według której funkcjonuje ten świat.

Zmiana zawsze zaczyna się od nas samych – od zmiany naszego nastawiania, naszego podejścia… naszych myśli. Dopiero gdy zmiana dotknie nas od środka, zmieni się to, co widzimy na zewnątrz. To ważne, ponieważ jakiekolwiek próby siłowych rozwiązań, skazane są na niepowodzenie.
Stare paradygmaty, wzorce i przekonania, które wyznajemy, i które są prawie jak nasza druga skóra kreują nasz świat – obojętnie czy myślimy o własnym podwórku: rodzinie, związku z partnerem, pracy, finansach – czy patrzymy na to co nas otacza w skali globalnej. Dlatego tak ważne jest wychodzenie poza dotychczasowe systemy, poza to co znaliśmy do tej pory i tworzenie nowych rozwiązań, otwieranie się na nowe potencjały … kreowanie nowych ścieżek w naszych mózgach.

01 2015 Magazyn BialyWiatr 1
Bardzo się cieszymy że pierwszy numer Magazynu Czytelników Biały Wiatr trafia w Państwa ręce. Podobnie jak Wydawnictwo o tej samej nazwie będzie promował „nowe podejścia”, nowe sposoby patrzenia na sytuacje i nowe paradygmaty dotyczące wszystkiego co nas otacza i co nas dotyczy – wychowania dzieci, związków, pracy, medycyny, gospodarki, podejścia do siebie i innych, relacji ze światem. Biały Wiatr to jeden z symboli pochodzących z kalendarza starożytnej cywilizacji Majów. Jest jak przewodnik – ten, który pokazuje wyjście z tego wszystkiego co stare i wejście do nowego. Tworzy nowe drogi i alternatywne rozwiązania. Zachęca do zmiany i jest jej orędownikiem.
O tym są książki, które publikujemy i o tym będziemy pisać na łamach naszego czasopisma. Ten temat jest również szczególnym mottem przewodnim pierwszego numeru.
Wychodźmy odważnie poza dotychczasowe systemy i przekonania, pamiętając trafne słowa Sokratesa – Sekret przemiany jest prosty: skup cała swoją energię nie na walce z tym co stare, ale na tworzeniu nowego.

Magazyn Biały Wiatr dostępny bezpłatnie na stronie Wydawnictwa (Home) – www.bialywiatr

lub pod linkiem – 

https://gallery.mailchimp.com/73daf9ae2dbb053c463e40d24/files/01_2015_Magazyn_BialyWiatr.pdf

Dodaj komentarz