fbpx

Niekoniecznie szczepionka. Brazylijczycy prowadzą zaawansowane testy nad lekiem na koronawirusa

Pierwsze badania kliniczne na szeroką skale rozpoczną się w maju. Informacja o odkryciu naukowców z San Paulo pochodzi od ministra nauki i technologii- Marcosa Pontesa. Do tej pory innowacyjna metoda leczenia wykazała skuteczność w 94% przypadków.

Dobra wiadomość ujrzała światło dzienne w środę. Badania prowadzono do tej pory metodą in-vitro, ich efekty w przestrzeni laboratoryjnej okazały się wręcz zdumiewające. Środek wytworzony przez brazylijskich badaczy wykazuje ponad 90% skuteczność, nie powodując przy tym praktycznie żadnych efektów ubocznych. Brazylijskie ministerstwo mówi, więc jasno o przełomie w walce z koronawirusem.

Testy innowacyjnej metody na ludziach zarażonych COVID-19 rozpoczną się nie później niż w połowie maja. Lek zostanie podany 500 zarażonym na terenie 7 szpitali zakaźnych w kraju. Do czasu ujawnienia wyników, czyli 4 kolejnych tygodni od rozpoczęciu badań jego nazwa pozostanie tajemnicą. Rząd nie chce ujawnić dokładnych danych, bo boi się skutków nieuczciwego wyścigu.

 

 

Opracowanie: Katarzyna Maj

Źródło: wiadomosci.onet.pl, polsatnews.pl

 

Dodaj komentarz