fbpx

PARKIS – automatyczny wieszak na rower

Czy to dla sportu czy dla przyjemności, wielu ludzi uwielbia jeździć rowerem. Jednak nieraz brakuje nam miejsca do przechowywania naszego jednośladu, szczególnie jeśli mamy do dyspozycji tylko niewielką przestrzeń.

I tu z pomocą przychodzi litewski Parkis, którego twórcy okrzyknęli pierwszym bezwysiłkowym systemem parkowania roweru na świecie. Ten sprytny wynalazek gwarantuje, możliwość zaoszczędzenia miejsca na podłodze przechowując rower pionowo, oraz co najważniejsze bez konieczności użycia siły do podniesienia go.

Aby z niego skorzystać jedyne co należy zrobić to wjechać przednim kołem w ruchomy mechanizm. W odpowiednim momencie Parkis łapie koło, blokada zostaje zwolniona i sprężyna sama ciągnie rower ku górze.

Zdjęcie roweru jest równie proste. Wystarczy lekko pociągnąć za siodełko a to spowoduje, że wieszak wróci do swojej pierwotnej pozycji.

Chcieliśmy stworzyć coś zupełnie mechanicznego, co oznacza, że nie potrzebuje żadnego źródła mocy lub elektryczności do pracy – mówi współtwórca Vygantas Radvila.

Zobaczcie działanie urządzenia na filmiku. Nam bardzo się podoba:)

 

 

Źródło: digitaltrends.com

Tłumaczenie: Krzesimir

Dodaj komentarz