fbpx

Fundacja wydaje kalendarz z psami szukającymi domu

0

Kalendarze Fundacji Dwa Plus Cztery stały się już tradycją. Po raz kolejny wolontariusze, czworonożni podopieczni i artyści połączyli siły, by zdobyć środki na opiekę nad bezdomnymi zwierzakami znajdującymi się pod opieką fundacji. – Bohaterami kalendarza na 2017 rok PsoTy są psy odebrane podczas interwencji i porzucone przez właścicieli. Większość z nich wciąż szuka nowych domów i kochających opiekunów – mówi Marta Czyż z Fundacji Dwa Plus Cztery. I dodaje, że gwiazdy kalendarza łączy jedno: nadzieja, że wszystko co najlepsze dopiero przed nimi.

Zdjęcia do sesji powstały w jeden z listopadowych weekendów. Koncepcja była taka, by zdjęcia odzwierciedlały charakter modela lub modelki. I tak na przykład majowy Buddy wystąpił w otoczeniu mnóstwa piłeczek tenisowych. Dlaczego? Jak mówi Czyż wszystko dlatego, że piłki to dla niego cały świat.7

Fotograf, graficy i wolontariusze przygotowali grafik z ustaleniami o której godzinie rozpoczyna się sesja poszczególnych czworonogów. – Na określoną godzinę miał pojawić się model w towarzystwie wolontariusza. Jednak w trakcie wszystko się poprzestawiało. Niektóre z psiaków były zdyscyplinowane i praca szła bardzo szybko, inne potrzebowały więcej czasu przed aparatem – relacjonuje wolontariuszka.

11

12

13

By zachęcić podopiecznych fundacji do pozowania uciekano się do podstępów. W niektórych przypadkach pomagało kuszenie specjalnymi przysmakami, w innych spacer lub wspólna zabawa. Do każdego ze zdjęć dołączono krótkie opisy przedstawiające historię danego czworonoga oraz jego cechy.

3

4

6

8

10Autorami projektu kalendarza PsoTy 2017 są Karol Imiałkowski i Oskar Podolski. Zdjęcia wykonał Bartek Sadowski. Cały dochód ze sprzedaży kalendarza przeznaczony jest na opiekę nad podopiecznymi Fundacji Dwa Plus Cztery. Kalendarze można kupić na stronie decobazaar.com oraz w kilku punktach na terenie Wrocławia. Koszt to 50 złotych.

Źródło: facebook.com,

 

Dodaj komentarz