fbpx

Radomskie przytulisko kupi nowe budy ze sprzedaży psich kalendarzy

Radomskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, które zarządza przytuliskiem wydało 200 kalendarzy z wizerunkami swoich podopiecznych. Chce je sprzedać, a z uzbieranych funduszy zamierza kupić 150 bud.
– Liczymy na zyski ze sprzedaży.

W schronisku, w którym przebywa prawie 600 psów, jest jedynie 300 przygotowanych miejsc, które szybko się niszczą i wymagają wymiany – mówi Maryla Rybińska, prezes towarzystwa.

Schronisko liczy na hojność darczyńców, by akcja z kalendarzem była tak udana jak ta z kubraczkami. Ogłoszono ją na początku grudnia. Chodziło o zbiórkę pieniędzy na ciepłe okrycia dla psów. I udało się – radomianie i mieszkańcy powiatu szybko odpowiedzieli na apel schroniska i przekazali łącznie pięć tys. zł. Tyle wystarczyło, by zamówić i uszyć 163 ciepłych kubraczków dla podopiecznych przytuliska. To wielka radość zwłaszcza dla tych psów, które niemal całą dobę są na dworze i jest im po prostu zimno.

By dostać psi kalendarz, wystarczy wpłacić dobrowolną kwotę na konto schroniska. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.zwierzeta.radom.pl.

Więcej na: rdc.pl

Dodaj komentarz