fbpx

Bezdomny wzbudził zachwyt przechodniów

Zazwyczaj nikt nie zwracał uwagi na wyniszczonego życiem na ulicy Donalda Goulda. Jednak wszystko się zmieniło, gdy w śródmieściu Sarasoty (Floryda) zainstalowano publiczne pianino.  To co się stało tego dnia, dla wszystkich było ogromnym zaskoczeniem. Autorka filmiku, Aurore Henry, spacerując rozmawiała ze znajomymi, gdy nagle po całej okolicy rozeszły się dźwięki przepięknej muzyki.

Wyobraźcie sobie zdumienie zauroczonych melodią przechodniów, gdy przy pianinie ujrzeli zarośniętego, brudnego bezdomnego. Niepozornie wyglądający mężczyzna zachwycił Aurore, która nagrała całe zdarzenie na swój telefon, po czym zamieściła filmik na Youtube. Po paru dniach talent Donalda zyskał już ponad 2 miliony fanów. Mężczyzną od razu zainteresowały się lokalne media.

2
Zanim trafił na ulicę, Donald grał na klarnecie w wojskowej orkiestrze. Gdy o tym powiedział, jeden z przechodniów podarował mu klarnet. Gould zasiadając do pianina w najśmielszych oczekiwaniach nie przypuszczał, że wzbudzi swoją grą tak wielkie zainteresowanie.

 Być może, dzięki temu spontanicznemu zajściu, jego sytuacja już wkrótce się poprawi. Donald dostał propozycję grania w jednym z okolicznych barów. Właściciel lokalu zatrudnił muzyka na okres próbny. Posłuchajcie utworu „Come Sail Away” w wykonaniu bezdomnego mężczyzny, które podbiło serca tylu ludzi.

Źródło: dailymail.co.uk

Dodaj komentarz