fbpx

Grupa Virgin Richarda Bransona wprowadziła roczny płatny urlop ojcowski

Szef i założyciel grupy Virgin Richard Branson wprowadził w swych firmach 12-miesięczny urlop tacierzyński; teraz zarówno młode mamy, jak i świeżo upieczeni ojcowie mają prawo do pełnopłatnego urlopu rodzicielskiego – podał amerykański tygodnik „Time”.

Szef i założyciel grupy Virgin ma dla swoich podwładnych niespodziankę. Pracownicy firmy z Londynu i Genewy, którzy są zatrudnieni w Virgin od co najmniej czterech lat, będą mogli skorzystać z rocznego, pełnopłatnego urlopu rodzicielskiego. Nowy przepis dotyczy zarówno młodych matek, jak i świeżo upieczonych ojców. Virgin zatrudnia na całym świecie 50 tysięcy pracowników. Choć w najbliższych miesiącach z urlopu skorzysta zaledwie 140 osób, to i tak gest Bransona jest ważnym znakiem, delikatnie zachęcającym inne korporacje do podjęcia podobnych kroków.
Świadczenia Virgin są jedyne w swoim rodzaju. W większości krajów rząd wspiera wyłącznie młode mamy. Nic więc dziwnego, że to kobiety bardziej angażują się w opiekę nad noworodkami. Jednak sytuacja powoli się zmienia.
Obecnie aż 167 krajów oferuje urlop tacierzyński. Jednak jego czas trwania praktycznie w każdym państwie wygląda inaczej.

7828
Przykład? W Tunezji ojcom należy się tylko jeden(!) w pełni płatny dzień wolny, w Polsce przysługują im dwa wolne od pracy tygodnie, a w Islandii urlop tacierzyński może trwać aż 90 dni, podczas których ojcowie dostają 80% regularnego wynagrodzenia.

Źródło: independent.co.uk

Dodaj komentarz