fbpx

Freddy – największy pies na świecie

Freddy – największy pies na świecie, jest nim od 2016 roku. Po oficjalnych pomiarach trzeba było poczekać na certyfikat potwierdzający wpis do Księgi rekordów Guinnessa.

Wcześniej rekord wielkości czy też wysokości (a właściwie jeden i drugi) należał do Zeusa, doga niemieckiego z Otsego (Michigan, USA), który w 2012 roku został wpisany do Księgi rekordów Guinnessa jako gigant mierzący 111,8 cm w kłębie. Przyjacielski olbrzym i ulubieniec dzieci odszedł za Tęczowy Most w 2014 roku.

Obecnie prawem do tytułu World’s Tallest Dog może pochwalić się Freddy – inny przedstawiciel rasy, mieszkający w Wielkiej Brytanii, w Southend-on-Sea, w hrabstwie Essex. Jego właścicielką jest Claire Stoneman, która wspomina, że jako szczeniak Freddy był najmniejszy z miotu. Pod opieką swojej pani wyrósł na prawdziwego giganta. Na certyfikacie potwierdzającym wpis do Księgi rekordów Guinnessa podano wzrost – 1,35 m! Całe szczęście, że pupilek Claire już nie rośnie i wciąż mieści się na sofie obok niej.

Brytyjski czworonóg to wielki żarłok. Tygodniowo na karmę dla niego pani Stoneman wydaje 75 funtów. Co ciekawe jako szczeniak Freddy zniszczył aż… 14 sof. – On jest jak moje dziecko, nie wyobrażam sobie życia bez niego – mówi jego właścicielka.

Freddy codziennie spaceruje przez 40 minut, ale z domu wychodzi z reguły w nocy, aby nie straszyć innych psów.

One thought on “Freddy – największy pies na świecie

  • 25 lipca 2018 at 11:24
    Permalink

    Jakbym takiego psa zobaczyła na ulicy to bym chyba ze strachu zapadła się pod ziemię 😀 O dziecka boję się dużych psów

    Reply

Dodaj komentarz