fbpx

Stolarz przechodzący na emeryturę dostał ostatnie zlecenie, które okazało się lekcją życia

 

Pewien stolarz po wielu latach pracy postanowił przejść na emeryturę.. Poinformował szefa o swoim planie porzucenia życia zawodowego i skupienia się na rodzinie.

Szef ubolewał nad tym, że straci tak dobrego pracownika i poprosił mężczyznę o wykonanie ostatniego zlecenia. Stolarz zgodził się wykończyć ostatni dom w swojej karierze.

Z czasem wyszło na jaw, że nie wkładał w ten projekt całego serca. Korzystał z materiałów słabej jakości, nie przykładał się i nie dbał o dokładność. Był to przykry sposób uwieńczenia udanej kariery.

Kiedy stolarz zakończył prace nad domem spotkał się z przełożonym, żeby ten mógł odebrać projekt. Po obowiązkowym obchodzie budynku niespodziewanie wręczył pracownikowi klucze.

– To Twój dom. – powiedział – mój prezent dla Ciebie na koniec owocnej współpracy.

Stolarz był w szoku. Gdy w końcu dotarło do niego, co się wydarzyło, posmutniał. Jeśli wiedziałby wcześniej, że wykańcza własny dom zrobiłby wszystko inaczej i przede wszystkim dokładnie.

Tak właśnie jest z nami samymi. Budujemy własne życie każdego dnia, często nie przykładając się do tego. Po pewnym czasie zdajemy sobie sprawę, że musimy żyć w metaforycznym domu, który zbudowaliśmy. Jeśli moglibyśmy cofnąć czas, zrobilibyśmy to zupełnie inaczej.

One thought on “Stolarz przechodzący na emeryturę dostał ostatnie zlecenie, które okazało się lekcją życia

  • 18 września 2018 at 09:58
    Permalink

    Piękna przypowieść.

    Reply

Dodaj komentarz