fbpx

Zaparkowała 2 sekundy za wcześnie. Sprawa trafiła do sądu

 

Sędzia Frank Caprio znany z programu telewizyjnego „Caught In Providence” spotkał się oko w oko z kobietą, która popełniła nie lada wykroczenie – zaparkowała 2 sekundy przed czasem wyznaczonym na parkowanie.

Można przewrotnie powiedzieć, że funkcjonariusz publiczny pokazał ludzkie oblicze. W żartobliwy sposób zaprezentował całą sytuację:

Sarah, dostałaś mandat na ulicy Curshing, gdzie nie można parkować od godziny 8 do 10, a ty byłaś tam… o nie, wydaje mi się, że o 9:59 i 58 sekund. Nie można tam parkować przed dziesiątą. Naruszyłaś tym samym miejskie rozporządzenia. Co masz nam do powiedzenia? Wybrałaś złą drogę w życiu.

Kobieta, która dostała mandat nie mogła powstrzymać się od śmiechu słysząc sarkastyczną wypowiedź sędziego. Wspomniała zatem, że zegar w jej samochodzie wskazywał godzinę 10. Frank Caprio wobec tej odpowiedzi nie przeszedł obojętnie:

Teraz obwiniasz zegar w samochodzie. Inspektorze Quinn, jakiej sprawiedliwości domagasz się w tym przypadku? Może kara więzienia? Mi się wydaje, że 9:59 jest wystarczająco blisko godziny 10:00. Dlatego anulujemy mandat. Powodzenia.

Internauci wskazują na to, że osoba, która wypisała mandat niepotrzebnie zmarnowała czas urzędników na tak trywialną sprawę, co spotkało się z odpowiedzią, że niektóre miasta i stany są w stanie zrobić wszystko tylko po to, by choć trochę zasilić lokalny budżet. Na szczęście wielokrotnie wymiar sprawiedliwości kieruje się zdrowym rozsądkiem, opowiadając się po stronie osób z reguły niesłusznie ukaranych, tak jak i w tym przypadku:

Z kolei niejaki Johnny Wang zapytał się moderatora kanału „Caught In Providence” czy na nagraniu widzimy aktorów, czy też prawdziwych ludzi. Jak się okazuje – te wszystkie zdarzenia pokazywane w programie są prawdziwe. Rejestrowane są różne sprawy, a najciekawsze z nich trafiają do szerszego grona odbiorców. Nie brakuje także osób twierdzących, że ten sędzia jest jednym z najlepszych w swoim fachu.

Źródło: yourdailydish.com

Dodaj komentarz