fbpx

Zbierali książki dla hospicjum, nie spodziewali się takiego odzewu

Ursynowianie okazali się bardzo hojni! Fundacja Hospicjum Onkologiczne zebrała ponad tysiąc książek w zaledwie trzy dni. A będzie ich jeszcze więcej, bo z całej Warszawy płyną sygnały o wysyłkach. O wsparcie dla hospicyjnej biblioteczki apelował portal haloursynow.pl Akcja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania – mówią pracownicy fundacji.

Kilkanaście tysięcy polubień na Facebooku, ponad 1,5 tys. udostępnień, ponad 200 tysięcy czytelników artykułu o akcji i deklaracje wsparcia z Ursynowa, Warszawy i całego kraju. Fundacja Hospicjum Onkologiczne na początku lutego rozpoczęła zbiórkę książek do biblioteczki, z której korzystają pacjenci placówki. Po kilku dniach drzwi w siedzibie fundacji praktycznie się nie zamykały, co chwilę ktoś przynosił siatkę z książkami.

– Dziękujemy bardzo za wsparcie. Jesteśmy zaskoczeni skalą odzewu. Co chwilę ludzie przynoszą do nas interesujące pozycje. My je cały czas segregujemy i sortujemy, przydadzą się w naszej bibliotece – mówi Karolina Chojka-Bartoszko z FHO.

Ofiarowanych książek jest tyle, że fundacja nie ma gdzie ich przechować. Tak jak prosiło hospicjum, zdecydowana większość darów to literatura współczesna i popularna. Wybrane książki zasilą regały biblioteki hospicyjnej, z której korzystają pacjenci. W tym celu w świetlicy i na korytarzach fundacji postawione zostaną nowe półki. Reszta zbiorów trafi do magazynu i będzie wykorzystana w przyszłości, gdy pacjenci przeczytają wystawione pozycje.

Co powiecie na to, żeby taką akcję przeprowadzić w całej Polsce? Na pewno znajdą się ludzi, którzy okażą się dobrymi organizatorami, żeby wdrożyć to w życie:)

 

Czytaj więcej na: haloursynow.pl

Tekst: Sławek Kińczyk

Foto: FHO

 

Dodaj komentarz