fbpx

21-latka z Zespołem Downa spełniła swoje marzenie i została pogodynką

21 mieszkanka Francji z Zespołem Downa spełniła swoje marzenia o tym, aby chociaż raz zaprezentować pogodę w telewizji. Wszystko dzięki akcji którą zorganizowała na Facebooku, 21-latka namówiła francuskich nadawców, by pozwolili jej poprowadzić prognozę pogody, jeżeli uda jej się zdobyć 100 tysięcy polubień. I udało się – polubień było dwa razy więcej.

Kampania pod tytułem „Mélanie peut le faire” (Mélanie może to zrobić) była wspierana przez Francuską organizację charytatywna promującą świadomość oraz akceptację społeczną.

„Jestem inna, ale chcę pokazać wszystkim, ze mogę robić wiele rzeczy” – mówi Mélanie.

Kolejnym krokiem było 4-dniowe szkolenie, przeprowadzone przez ekipę od pogody, zawierające porady na temat prezentacji przy „zielonym ekranie”, na którym pojawiają się animacje.

Podczas treningu Mélanie była wspierana przez jej 27-letniego brata, który dał jej kilka porad – „Wyobraź sobie ze jesteś sama w domu, i prezentujesz prognozę pogody. Baw się dobrze.”

Mélanie zaprezentowała pogodę w kanale France 2, poszło jej świetnie, dostała także ofertę od jednego z francuskich kanałów informacyjnych.

W wywiadzie dla „Le Parisien” Ségard, stwierdziła, że prezentowanie pogody zawsze było jej marzeniem, a to, czego udało jej się dokonać, „otworzy drzwi przed innymi niepełnosprawnymi”.

Całość historii została sfilmowana i umieszczona w mediach społecznościowych.

Źródło: bbc.com

Dodaj komentarz