fbpx

Cassie De Pecol w rekordowym czasie odwiedziła wszystkie państwa świata

Wyprawa zakończyła się sukcesem! Amerykanka Cassie De Pecol odwiedziła wszystkie kraje świata w rekordowym czasie – 18 miesięcy i 26 dni. 

Cassie De Pecol pochodzi z miasta Washington w stanie Connecticut. Na pomysł zwiedzenia wszystkich krajów świata wpadła w dniu swoich 25. urodzin (w tym roku skończy 28). W podróż wyruszyła w lipcu 2015 roku. Chciała w jak najkrótszym czasie odwiedzić wszystkie, suwerenne państwa oraz trzy nieuznawane przez część krajów: Tajwan, Kosowo i Palestynę.

W Polsce była w październiku 2015 r. Zachwyciły ją warszawskie kamienice . – Byłam tam tylko kilka dni, ale słyszałam, że jest wiele pięknych miejsc do zobaczenia poza miastem – napisała na Instagramie. Wszędzie, gdzie była, starała się jeść zdrowo i utrzymać dobrą kondycję – biegała i ćwiczyła Krav Magę.

Cassie na podróż nazwaną Expedition196 wydała prawie 200 tys. dolarów (ok. 780 tys. zł) – głównie na loty, których odbyła prawie 300.

Niewielki procent tej kwoty zarobiła sama – ok. 10 tys. dolarów udało jej się uzbierać dzięki pracy opiekunki do dzieci. Długo myślała, jak zdobyć resztę i śladem innych podróżników zaczęła szukać sponsorów. Wśród nich znalazły się zarówno duże, jak i małe firmy oraz osoby prywatne. O noclegi nie musiała się martwić, bo w wielu hotelach spała za darmo, a raczej w zamian za promocję na Instagramie czy swojej stronie internetowej. Poza tym Cassie miała już spore doświadczenie w niskobudżetowym podróżowaniu.

W ciągu najbliższych tygodni rekord ma zostać potwierdzony i wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. Jeśli się uda, Cassie otrzyma dwa tytułu – kobiety, która w najkrótszym czasie odwiedziła wszystkie, suwerenne kraje świata i osoby (niezależnie od płci), która tego dokonała.

 

Czytaj więcej na: turystyka.wp.pl

Dodaj komentarz