fbpx

Rowerowe “Love Story” na wieki

Bill i Glad znają się właściwie od zawsze. Kiedy byli dziećmi Bill przyjaźnił się ze starszym bratem Glad. Kiedy stawali się nastolatkami Bill zauważył, że Glad zauroczyła się nim – wpatrywała się w niego, kiedy jeździł na rowerze czy ganiał po podwórku. Chłopak nie był jednak wtedy zainteresowany. Po paru latach wszystko się zmieniło –  Kiedy miałem 17 lat, a ona 16 – zobaczyłem ją w trapezowej sukience – i to było to! Stała się tą jedyną.

Kiedy się umawiali, Bill zabierał rower, aby odwiedzać swoją dziewczynę w sobotnie popołudnia – dzieliło ich kilka kilometrów i był to jedyny sposób, aby szybko do siebie dotrzeć. Po ślubie zamontowali na swoich jednośladach foteliki rowerowe, aby organizować przejażdżki z maluchami. Rowery zawsze były i zawsze będą –zwłaszcza teraz – ważną częścią ich życia.

 

Kilka lat temu u Glad zdiagnozowano chorobę Alzheimera, przez co utraciła samodzielność. Oprócz problemów mentalnych zaczęła tracić siły i mieć problemy z poruszaniem się. Mąż opiekuje się nią od świtu do zmierzchu: myje, ubiera, karmi, pomaga w przemieszczaniu się. Bill z pomocą swojego przyjaciela skonstruował specjalny rower, który pozwala im kontynuować aktywny styl życia, jaki zawsze prowadzili. Pojazd został nazwany „Bike Chair” i jest szansa, że wejdzie do masowej produkcji, co byłoby wielkim udogodnieniem dla innych niepełnosprawnych osób. Rower napędzany przez Billa,  z przodu ma wygodne siedzisko zamocowane zgodnie z kierunkiem jazdy, umożliwiające Glad obserwację otoczenia. Małżonkowie mogą nadal wybierać się na długie przejażdżki na świeżym powietrzu – Glad w kasku z doczepioną koroną podkreślającą jej wyjątkowość.

Zrobiła dla mnie tak wiele przez te wszystkie lata… Teraz nie może, ale ja mogę – podarować jej miłość. Mógłbym zrobić dla niej wszystko, jest moją księżniczką.

W zeszłym roku małżeństwo świętowało 50 rocznicę ślubu. Zobaczcie wzruszający film pokazujący historię miłości pokonującej ograniczenia.

 

 

Źródło: blog.thealzheimerssite.com

Tłumaczenie: iskasia

 

Dodaj komentarz