fbpx

Psy pomagają dzieciom w doskonaleniu umiejętności czytania

Nowy program ma na celu pomóc dzieciom w doskonaleniu umiejętności czytania, dzięki towarzystwu nie osądzającego, futrzastego słuchacza.

„Tail Waggin’ Tutors” („Ogoniaści Pedagodzy”), to międzynarodowy program, który pozwala uczniom, którzy mają trudności z czytaniem, ćwiczyć swoje umiejętności w relaksującej i przyjaznej atmosferze.

Siedząc obok psa i czytając go na głos, nie trzeba mieć obaw, że zostanie się osądzonym. Dziecko odpręża się, patrzy na uważnego zwierzaka i koncentruje się na czytaniu.

Według TDI “Dziecko rozwija się ćwicząc umiejętność czytania, buduje poczucie własnej wartości i kojarzy czytanie z czymś przyjemnym”.

Biblioteka Krajowa w Bellefonte jest jedną z wielu bibliotek, które praktykują program. Ich pionierem jest szkocki terier o imieniu Faolin.

Biblioteka Spanish River ma czterech „futrzastych opiekunów”, którzy regularnie przyjeżdżają do Boca Raton.

“Kiedy pytają, dlaczego dzieci czytają dla psa, odpowiadam, bo pies nie zamierza ich poprawiać “– powiedział Shilo Perlman, asystent biblioteki SPR.

Wiele razy słyszeliśmy od rodziców: “Wiesz, moje dziecko nie czyta w domu, nie bierze książki. Obawia się, że popełni błędy. Ale nie ma żadnych oporów, aby poczytać psu.”

Źródło: good-news.center

Dodaj komentarz