fbpx

Ksiądz zorganizował I Komunię specjalnie dla chorego Stasia

Historia ta wydarzyła się dwa lata temu. Staś Ossowski z Osiecznej (województwo pomorskie) nie mógł uczestniczyć w Pierwszej Komunii Świętej razem z innymi dziećmi ze względu na chorobę nowotworową. Wsparcie nadeszło od księdza, który zorganizował dla niego osobną ceremonię.

Dwa lata temu, 8-letni Staś z powodu złego stanu zdrowia nie mógł dołączyć do rówieśników w ceremonii Pierwszej Komunii Świętej. Jego problemy zdrowotne zaczęły się pod koniec 2017 roku, gdy pojawiły się objawy przypominające grypę: wysoka temperatura, bóle głowy, nudności. Początkowo stosowano leczenie przeciw infekcji, ale z czasem objawy nie ustępowały, co stało się alarmujące. W marcu 2018 roku zdiagnozowano u chłopca neuroblastomę 4. stopnia, agresywny nowotwór atakujący kości czaszki, miednicę i szpik. Chłopiec został przewieziony do szpitala w Bydgoszczy, a potem do Gdańska i rozpoczął intensywną chemioterapię.

Dla ks. Tadeusza Wandtka z parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Osiecznej udzielenie Pierwszej Komunii Stasiowi było niezwykle wzruszającym doświadczeniem.

„Najtrudniej było mówić kazanie. Byłem chyba bardziej wzruszony niż podczas swojej mszy świętej prymicyjnej” – mówił w wywiadzie dla portalu Aleteja.

Staś przygotowywał się do tego sakramentu przez cały rok szkolny, uczęszczając na lekcje religii i dodatkowe spotkania, co świadczy o jego sumienności i odpowiedzialnym podejściu do przygotowań.

Na uroczystość przyszła cała klasa Stasia

Mimo trudności ze zdrowiem, które ograniczały jego obecność w domu, chłopiec i jego rodzina planowali uroczystość. Ksiądz postanowił, że niezależnie od pory dnia czy nocy, odprawi mszę świętą dla Stasia. Ceremonia, która odbyła się 3 maja 2018 roku, zgromadziła całą klasę chłopca, a także jego rodzinę i znajomych.

Dodaj komentarz