fbpx

Ta roślina jest znana w medycynie chińskiej od ponad 2000 lat. Teraz może przynieść rewolucję w leczeniu raka

Bylica roczna, roślina, która od wieków jest ceniona w medycynie chińskiej, może odmienić podejście do terapii nowotworów. Naukowcy dokonali fascynującego odkrycia!

Jak zaznaczono w najnowszej publikacji w Journal of Natural Products, składniki pochodzenia naturalnego odgrywają kluczową rolę w medycynie — blisko połowa wszystkich leków bazuje na nich. Autorzy podkreślają trudność stworzenia uniwersalnego leku na raka z uwagi na jego złożoną naturę, co sprawia, że badania nad roślinnymi substancjami leczniczymi są kluczowe.

Czy znana roślina przyniesie medyczny przełom?

Bylica roczna, jest ceniona w tradycyjnej medycynie chińskiej głównie za produkcję artemizyny używanej w walce z malarią. Celem badań jest analiza bio aktywności bylicy, ze szczególnym uwzględnieniem związku o nazwie Arteannuina B i jego potencjalnej roli w leczeniu nowotworów. Metodologia badań jest nowatorska, łącząc różne dziedziny nauki, co pozwala głębiej zgłębić lecznicze właściwości.

Potencjalne lekarstwo na malarię, raka

Badania sugerują, że naukowcy są na właściwej drodze. Korzystając z zaawansowanych metod analizy, stwierdzili, że Arteannuina B ma działanie niszczycielskie dla komórek raka mózgu, zwłaszcza jego agresywnej postaci.

Arteannuina B, zdaniem naukowców, może hamować pewne enzymy, które są nadmiernie aktywne w komórkach rakowych.

Kontynuując, odkryli, że wspomniany związek wpływa także na enzymy SARS-CoV-2. Wyniki te pomagają głębiej zrozumieć działanie biochemiczne tych związków.

Dla pełnej skuteczności terapii kluczowe jest zrozumienie genetyki chorób, na przykład nowotworów. Rozumienie, które geny są nadaktywne, może pomóc w skierowaniu terapii — podsumowują specjaliści.

Źródłlo: neurosciencenews.com

One thought on “Ta roślina jest znana w medycynie chińskiej od ponad 2000 lat. Teraz może przynieść rewolucję w leczeniu raka

  • 14 września 2023 at 18:56
    Permalink

    Nie po to przemysł spożywczy , “nowoczesne” rolnictwo , częściowo medycyna i inni “dobrodzieje” cywilizacji dostarczają nam środków do powstawania chorób nowotworowych aby jakaś roślina zagroziła big pharmie w kasowaniu bajońskich sum. Pomimo ,że od ponad 30 lat słyszę o “przełomie” w leczeniu raka w ostatnich właśnie 30 latach ilość nowotworów u ludzi poniżej 50 roku życia wzrosła o 79%. Nie będzie więc żadnego cudownego leku roślinnego na raka. Zapomnijcie.

    Reply

Dodaj komentarz