fbpx

Fantastyczny wynik Polaków! „Tak kończą wielcy”

Nawet najwięksi fani siatkówki mogli mieć problem z zachowaniem spokoju podczas ćwierćfinału ME, w którym Polska mierzyła się z Serbią. Starcie obu drużyn to prawdziwy rollercoaster emocji, zwłaszcza trzeci set, który zakończył się wynikiem aż 36:34 na korzyść naszych siatkarzy.

Po niedawnych problemach Biało-Czerwonych z Belgami, wielu obawiało się konfrontacji z Serbami. Szczególnie, że drużyna z Bałkanów, nawet bez kontuzjowanego Kovacevicia, stanowiła solidne wyzwanie. Jednak Polacy nie dali się zaskoczyć i pokazali, że potrafią być wielcy w decydujących momentach.

Początek meczu nie był łatwy. Serbowie prezentowali pewność siebie i skuteczność, a Polska miała trudności z przełamaniem rywali. Jednak już w drugim secie Polacy zaczęli dominować, a imponująca gra Wilfredo Leona przyniosła drużynie komfortowe prowadzenie.

Trzeci set był prawdziwą próbą charakteru dla obu zespołów. Choć Polacy miały swoje szanse na zakończenie walki, to Serbowie nie dawali za wygraną. W efekcie set zakończył się po długiej i wyczerpującej walce na korzyść Polski, co znacznie podniosło morale drużyny przed ostatnią częścią meczu.

Ostateczny set pokazał siłę i determinację Polski. Dwa skuteczne bloki Kochanowskiego i Hubera dały Biało-Czerwonym przewagę, której nie oddali już do końca. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 na korzyść Polski, co dało naszym siatkarzom miejsce w półfinale ME.

Tam czeka na nich Słowenia, niepokonana w tym turnieju. Mecz odbędzie się w czwartek, ale szczegóły dotyczące godziny rozpoczęcia są jeszcze nieznane.

Polska kontynuuje swoją podróż w poszukiwaniu medalu na Mistrzostwach Europy, a kibice mają nadzieję na kolejne widowisko na najwyższym poziomie.

Źródło: sportowefakty.wp.pl