fbpx

Ta kobieta uratowała 30 porzuconych dzieci, które znalazła w śmieciach

Ta kobieta została okrzyknięta bohaterem. Wszystko dzięki pomocy, którą ofiarowała porzuconym dzieciom.

Lou Xiaoying przez 40 lat uratowała życie ponad 30 porzuconych chińskich dzieci z ulic Jinhua, we wschodniej prowincji Zhejiang. Sama była biedna, utrzymywała się tylko i wyłącznie dzięki zbieraniu i przetwarzaniu śmieci.

Kobieta wraz ze swoim mężem Li Zin zajmowała się dziećmi, których już nikt nie chciał. Jednak po jego śmierci nie miała tyle siły, aby zajmować się w pojedynkę taką gromadą. Dlatego zatrzymała czwórkę dzieci, a pozostałym pociechom znalazła inne domy. Dzięki temu mogły zacząć nowe życie.

Jej najmłodszy syn Zhang Qilin ma zaledwie 7 lat i został znaleziony na śmietniku, gdy Lou miała 82 lata.

„Chociaż byłam już stara, nie mogłam zignorować faktu, że ktoś pozostawił na pewną śmierć takiego malucha… Wyglądał tak słodko i potrzebował pomocy. Musiałam go zabrać ze sobą do domu” – mówi kobieta.

„Zabrałam go do naszego małego i skromnego domu na wsi. Wykarmiłam i zadbałam o jego zdrowie. Teraz jest radosnym i zdrowym chłopcem.”

„Moje starsze dzieci pomagają w wychowaniu Zhang Qilin, który dla nas wszystkich jest bardzo wyjątkowy. Jego imię to połączenie dwóch słów: rzadki i cenny. Taki właśnie dla nas jest.”

„Wszystko zaczęło się w 1972 roku, kiedy w stercie śmieci znalazłam malutką dziewczynkę. Leżała przerażona i opuszczona… Jak śmieć na ulicy. Umarłaby gdyby nie nasza pomoc.”

„Gdy widziałam jak rośnie i staje się z dnia na dzień coraz silniejsza, zdałam sobie sprawę, że opieka nad dziećmi to rzecz, którą chcę robić w życiu. Miałam do tego po prostu serce.”

„Skoro miałam siłę zbierać bardzo ciężkie śmieci, to jak miałabym nie mieć siły, aby ratować ludzkie życie?” – mówi Lou.

„Te dzieci potrzebują miłości i opieki. Każda istota jest cennym darem. Nie rozumiem, jak ludzie mogą wyrzucić takie maleństwa na ulicę…”

88-letnia Lou wraz z dwójką dzieci, które uratowała

 

 

Źródło: dailymail.co.uk

Dodaj komentarz