fbpx

Wioska w Szwajcarii szuka… mieszkańców. Każdemu zaoferuje 100 tysięcy złotych

Albinen to miasteczko w szwajcarskich Alpach, w którym żyje zaledwie 240 osób. Jego władze postanowiły znaleźć nowych mieszkańców. Chętni dostaną blisko 100 tys. zł, ale muszą spełnić kilka warunków.

Szwajcarska wioska z roku na rok coraz bardziej się wyludnia. Wielu jej mieszkańców przeniosło się do większych miast, niedawno z tego powodu zamknięto lokalną szkołę. Wszystko to wpływa na życie osób, które w Albinen postanowiły zostać. Dlatego władze zdecydowały podjąć kroki, które sprawią, że miasteczko stanie się atrakcyjnym miejscem zamieszkania.

Inicjatywa polega na tym, że zainteresowani przeprowadzką do Albinen dostaną na początek duże wsparcie finansowe. Każdy dorosły członek rodziny otrzyma 25 tysięcy franków szwajcarskich (około 91 tys. zł), a na każde dziecko zostanie przeznaczonych 10 tysięcy franków (około 36 tys. zł).

Aby otrzymać pieniądze, trzeba jednak spełnić kilka warunków. Nowi mieszkańcy nie mogą mieć więcej niż 45 lat, muszą kupić lub zbudować w Albinen nieruchomość wartą przynajmniej 200 tysięcy franków szwajcarskich i zamieszkać w wiosce na co najmniej 10 lat. W innym wypadku będą musieli spłacić otrzymane dofinansowanie.

Czytaj więcej na: podroze.gazeta.pl

One thought on “Wioska w Szwajcarii szuka… mieszkańców. Każdemu zaoferuje 100 tysięcy złotych

  • 15 października 2021 at 21:40
    Permalink

    Jestem za stary 🙁

    Reply

Dodaj komentarz