fbpx

Single pachną inaczej niż zajęci mężczyźni. Opublikowano wyniki badań z Australii

Naukowcy nieraz potrafią zaskoczyć swoimi badaniami. Tym razem eksperci z Australii przeprowadzili badanie na temat różnic w zapachu mężczyzn prowadzących samotny tryb życia, a panów żyjących w stałym związku.

Naukowcy z Macquarie University zaprosili do  eksperymentu udział 82 heteroseksualne kobiety. Ich zadaniem była ocena zapachu sześciu mężczyzn. Po zebraniu odpowiedzi okazało się, że zapach singli jest znacznie bardziej intensywny niż mężczyzn posiadających partnerki. Wyniki prac zostały opublikowane na łamach czasopisma akademickiego Frontiers in Psychology

Badacze nie byli w stanie jednoznacznie określić, skąd wynikają różnice w zapachu singli oraz zajętych mężczyzn. Mają jednak swoją teorię, że odpowiada za nie odmienny poziom testosteronu. Wyjaśniają, że u samotników jest on wyższy niż u panów żyjących w stałych związkach.

Tak czy owak powyższa korelacja nie zawsze ma swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Autorzy badania podkreślają, że testosteron spada wraz z wiekiem.

  • Może powody są prozaiczne. Na przykład, kiedy jesteś w związku, częściej się myjesz, bo np. partnerka powie Ci: “Nie brałeś prysznica od rana”. Ty go weźmiesz i Twoja skóra będzie pachniała mniej intensywnie. Kobiety mają lepszy węch niż mężczyźni, być może w tym leży przyczyna – komentuje Mehmet Mahmut.

Autor badania wyraził nadzieje, że przeprowadzony eksperyment pomoże wszystkim lepiej zrozumieć naukę o ludzkiej seksualności.

  • Przyciąganie do partnera to podstawa życia. Najważniejszą częścią bycia człowiekiem jest tworzenie więzi z innymi ludźmi. Partner życiowy jest jednym z kluczowych połączeń – kwituje naukowiec.

Źródło: polsatnews.pl

 

Dodaj komentarz