fbpx

Ten mężczyzna zrobił najpopularniejsze zdjęcie na świecie

Wielu z nas ogląda lub oglądało je mnóstwo razy każdego dnia. Prawdopodobnie ponad miliard osób przynajmniej raz spojrzało na to najsłynniejsze ujęcie. Autorem najbardziej znanego zdjęcia na świecie jest Charles O’Rear, którego dziełem jest najpopularniejsza w historii tapeta komputerowa.

Zielona trawa porastająca wzgórze, nad którym wznosi się błękitne niebo, udekorowane białymi obłokami. Mogłoby się wydawać, że jest to efekt pracy zmyślnego grafika, ale nic z tego. Najpopularniejsze zdjęcie w historii Windowsa, które nosi nazwę “Bliss”, zostało wykonane przez fotografa w 1996 roku w Sonoma County w Kalifornii.

Popularne wzgórze po 20 latach wygląda tak:

To nie jedyna znana fotografia autorstwa Charlsa O’Rear, 21 lat później uznany amerykański fotograf wrócił z nowym, chociaż bliźniaczo podobnym zleceniem. Tym razem na polecenie Lufthansy miał przygotować kolejne wydanie elektronicznych tapet. Już nie na ekrany komputerów, ale smartfonów,  które coraz częściej zaczęły zastępować w codziennym życiu dawne pecety.

Oto trzy nowe tapety przygotowane przez amerykańskiego fotografa. Na zdjęciach kolejno Maroon Bells w Kolorado, Peek-A-Boo Slot w Utah i White Pocket w Arizonie.

“Jestem podekscytowany tym, że mogłem przygotować zdjęcia pięknych amerykańskich krajobrazów, które będą towarzyszyć milionom osób. Smartfony stały się dla nas pierwszym źródłem zdjęć. To, że mogę dołożyć do tego cząstkę siebie, wiele dla mnie znaczy” – podkreśla Charles O’Rear.

 

Źródło: materiały prasowe

Dodaj komentarz